Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توئیت‌های رئیس جمهوری آمریکا؛ دومین وزیر دادگستری ترامپ به فکر استعفاء است

توئیت‌های رئیس جمهوری آمریکا؛ دومین وزیر دادگستری ترامپ به فکر استعفاء است
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریشه اختلاف کنونی بین دونالد ترامپ و ویلیام بار توئیت‌های رئیس جمهوری آمریکا در مورد پرونده‌های قضایی و تصمیم‌های وزارت دادگستری است که از نظر بسیاری از منتقدان دونالد ترامپ «استقلال» وزارت دادگستری را زیر سوال می‌برد.

آگهی

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا در اعتراض به توئیت های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور در حال بررسی گزینه استعفاء است.

یک مقام دولتی در حالی این خبر را به آسوشیتدپرس اعلام کرد که ویلیام بار چند روز پیش در مصاحبه ای تلویزیونی گفته بود که توئیت های رئیس جمهوری در مورد پرونده های قضایی انجام وظایف وزیر دادگستری را برای او «غیرممکن» کرده است.

دونالد ترامپ یک روز پس از این سخنان ویلیام بار ضمن نادیده گرفتن درخواست وزیر دادگستری از «حق قانونی» خود برای دخالت در پرونده های کیفری سخن گفت.

سخنگوی وزیر دادگستری ایالات متحده روز سه شنبه کناره گیری ویلیام بار از سمت خود را رد کرده بود. هنوز مشخص نیست که ویلیام بار با طرح احتمال استعفای خود در رسانه ها تنها به دنبال اعمال فشار بر رئیس جمهوری است یا واقعا در نظر دارد از سمت خود کناره گیری کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ویلیام بار که دومین وزیر دادگستری دولت دونالد ترامپ محسوب می شود طی ماه های اخیر یکی از متحدان نزدیک دونالد ترامپ بود. او پیش از این بین سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳ در دولت جورج بوش پدر نیز وزیر دادگستری بود.

دلیل اختلاف کنونی بین دونالد ترامپ و ویلیام بار توئیت های رئیس جمهوری آمریکا در مورد پرونده های قضایی و تصمیم های وزارت دادگستری است که از نظر بسیاری از منتقدان دونالد ترامپ «استقلال» وزارت دادگستری را زیر سوال می برد.

بله من کار او را [با توئیت‌هایم] سخت تر می‌کنم. این را قبول دارم.
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا در یکی از آخرین توئیت های خود در مورد امور مربوط به وزارت دادگستری روز سه شنبه خواستار تعقیب قضایی افرادی شد که در پرونده تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا نقش آفرینی کرده بودند. رابرت مولر، مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) بازپرس پرونده تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ بود.

دونالد ترامپ همچنین به دنبال صدور احکام قضایی علیه راجر استون، مشاور انتخاباتی خود در صفحه توئیترش خواستار رسیدگی مجدد به پرونده او شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به سخنان ویلیام بار علیه توئیت های خود گفته بود: «بله من کار او را [با توئیت هایم] سخت تر می کنم. این را قبول دارم.»

وی در عین حال افزوده بود: «رسانه های اجتماعی برای من خیلی مهم است زیرا صدای من شنیده می شود. صدای من در رسانه ها شنیده نمی شود. من حق دارم که صدایم شنیده شود.»

انتخاب جانشین ویلیام بار برای دونالد ترامپ در صورت کناره گیری وزیر دادگستری چالش برانگیز خواهد بود. گزینه دونالد ترامپ برای جانشینی ویلیام بار باید در مجلس سنا به پرسش های سناتورها در مورد سابقه خود و استقلال وزارت دادگستری در برابر کاخ سفید پاسخ دهد.

شماری از دموکرات ها خواستار استعفای ویلیام بار از وزارت دادگستری شده اند. آنها بر این باور هستند که ویلیام بار بیش از آنکه در نقش وزیر دادگستری ظاهر شود تبدیل به وکیل شخصی دونالد ترامپ شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ مشاور سابقش را از ۴۰ ماه زندان نجات داد

سنای آمریکا تصویب کرد: دولت ترامپ بدون اجازه کنگره حق اقدام نظامی علیه ایران را ندارد

ثروت فردی ۸ نامزد مطرح انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چقدر است؟