شمار قربانیان ویروس جدید کرونا از ۲ هزار نفر فراتر رفت

شمار قربانیان ویروس جدید کرونا از ۲ هزار نفر فراتر رفت
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر چند نگرانی‌ها از شیوع بیماری کووید ۱۹ ادامه دارد اما سازمان جهانی بهداشت تاکید می‌کند که بیش از ۸۰ درصد مبتلایان تنها به نوع خفیفی از این بیماری مبتلا شده‌اند.

آگهی

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا (کووید ۱۹) در چین از دو هزار نفر فراتر رفت.

بنا به اعلام مقامات چین تعداد مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در روز چهارشنبه به ۷۴ هزار ۱۸۵ نفر رسید. این رقم به این معنا است که شمار مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۴۹ نفر افزایش یافته است. حدود ۹۰۰ نفر نیز در دیگر کشورهای جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

به گفته مسئولان چین، مدیر یکی از بیمارستان های شهر ووهان یکی از ۲۰۰۴ نفری است که تاکنون در این کشور به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هر چند نگرانی ها از شیوع بیماری کووید ۱۹ ادامه دارد اما سازمان جهانی بهداشت تاکید می کند که بیش از ۸۰ درصد مبتلایان تنها به نوع خفیفی از این بیماری مبتلا شده اند. این سازمان همچنین اعلام کرده است که نوع جدید ویروس کرونا در خارج از استان هوبی در چین تنها در بین «بخش بسیار کوچکی» از جمعیت شیوع پیدا کرده است.

به گفته سازمان جهانی بهداشت تنها حدود دو درصد از مبتلایان در خارج از استان هوبی جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داده اند.

نتیجه بررسی های این سازمان نشان می دهد که احتمال مرگ افراد به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا تا سن ۳۹ سالگی تنها ۰.۲ درصد است. این رقم با بالارفتن سن بیماران افزایش می یابد.

تاکنون پنج نفر در خارج از خاک چین به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند. این افراد ساکن فیلیپین، هنگ کنگ، ژاپن، تایوان و فرانسه بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت رسمی ۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایران؛ عراق پروازهایش را تعلیق کرد

حکفرمایی شایعات در افغانستان: ویروس مرگبار کرونا از بدخشان وارد شد

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟