ابزار تازه برای مقابله با برهنه‌نمایی در شبکه اجتماعی توییتر

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ابزار تازه برای مقابله با برهنه‌نمایی در شبکه اجتماعی توییتر
کپی رایت  AP

یک فیلتر ویژه شبکه اجتماعی توییتر به کاربران کمک می‌کند تا از دریافت تصاویر برهنه ناخواسته در امان بمانند.

این ابزار که «پیام خصوص امن» (Safe DM) نام دارد، تصاویر آلت تناسلی برهنه را به محض دریافت به صورت خودکار از صندوق پیام‌های کاربر پاک می‌کند.

بر طبق آمار موسسه نظرسنجی «YouGov»، پنجاه و سه درصد زنان آمریکایی بدون اینکه تمایل داشته باشند تصاویر برهنه دریافت کرده‌اند. این در حالی است که تخمین زده می‌شود شمار ارسال این دست تصاویر در شبکه اجتماعی توییتر به مراتب بیشتر باشد.

کلسی برسلر، طراح این ابزار، که خود پیشتر هدف ارسال تصاویر ناخواسته قرار گرفته است می گوید این تجربه وی را به فکر انداخته است تا چاره‌ای برای مقابله با این گونه آزارهای جنسی آنلاین بیاندیشد.

او برای تولید نرم افزار خود ابتدا از کاربران خواست تصاویر آلت‌های برهنه‌ای را که دریافت کرده‌اند برای او بفرستند. سپس با پایگاه داده‌ای متشکل از ۴ هزار عکس آلت تناسلی و به خدمت گیری هوش مصنوعی ابزار نرم‌افزاری جدید را کدنویسی کرد.

دست‌اندر‌کاران این پروژه می‌گویند ابزار جدید می‌تواند با دقت ۹۹ درصد تصاویر برهنه را تشخیص دهد و جلوی پخش آن‌ها را بگیرد.

تهیه‌کنندگان این فیلتر گفته‌اند امیدوارند محصول خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز عرضه کنند.

دو وبسایت فیگارو و بازفید که این ابزار را بررسی کرده‌اند گفته‌اند این فیلتر توان تشخیص بسیار بالایی دارد، با این حال تا حدودی کند است و چند دقیقه طول می‌کشد تا پس از دریافت تصاویر اقدام به پاک کردن آن‌ها کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید