موزه‌های وین برای دور زدن سانسور برهنگی به «اونلی‌ فنز» پناه بردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تندیس «ونوس ویلندورف» در موزه تاریخ وین
تندیس «ونوس ویلندورف» در موزه تاریخ وین   -  Copyright  AP Photo

آثار هنری موزه‌های شهر وین، پایتخت اتریش که به دلیل نمایش برهنگی در شبکه‌های اجتماعی سانسور می‌شوند، از این پس قرار است در شبکه اجتماعی «اونلی فنز» تبلیغ شوند.

دفتر گردشگری شهر وین در حالی این تصمیم را اتخاذ کرده است که شبکه اجتماعی «اونلی فنز» با ۱۵۰ میلیون کاربر خود، بیشتر با محتوای پورنو و ساز و کار دریافت حق اشتراک برای دسترسی به چنین محتوایی شناخته می‌شود.

شبکه‌های اجتماعی «تیک توک»، «فیسبوک» و «اینستاگرام» پیش از این بارها تبلیغ نمایشگاه‌های مختلف را به دلیل نمایش آثار هنری برهنه حذف کرده‌اند. به عنوان مثال شبکه اجتماعی فیسبوک، تصویر تندیس «ونوس ویلندورف» را که در موزه تاریخ وین نگهداری می‌شود سانسور کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فیسبوک در توجیه تصمیم خود اعلام کرده است که تصویر «ونوس ویلندورف» مصداق محتوای پورنوگرافیک است. این اثر هنری که قدمت آن به نزدیک به ۳۰ هزار سال پیش برمی‌گردد نماد «باروری» محسوب می‌شود.

قرار است اولین مشترکان حساب کاربری موزه‌های وین در شبکه اجتماعی «اونلی فنز» از تخفیف ویژه برای خرید بلیت بازدید از موزه‌ها برخوردار شوند.

نوربرت کتنر، مسئول دفتر گردشگری وین درباره افتتاح حساب کاربری در «اونلی فنز» گفت که هدف از این اقدام فراهم کردن زمینه بحث بر سر نقش الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی در حوزه هنر است. دفتر گردشگری وین افتتاح حساب کاربری در «اونلی فنز» را عملیات «وین در اونلی فنز برهنه می‌شود» نامگذاری کرده است.