اعضای شبکه قاچاق مهاجران در شهر لیون به ۵ تا ۱۰ سال زندان محکوم شدند

کاخ دادگستری لیون
کاخ دادگستری لیون   -  Copyright  ویکی‌پدیا
نگارش از یورونیوز فارسی

ده‌ها مهاجر غیرقانونی برای عبور از مرز فرانسه و انتقال از شهر تورین به حومه پایتخت فرانسه هر کدام بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ یورو به اعضای این شبکه پرداخت کرده بودند.

دادگاهی در شهر لیون فرانسه برای اعضای یک شبکه قاچاق انسان که در زمینه انتقال غیرقانونی مهاجران فعالیت می‌کرد حکم مجازات زندان صادر کرد.

بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه شهر لیون، ۱۰ نفر از اعضای این شبکه قاچاق انسان که مهاجران را به صورت غیرقانونی از ایتالیا به فرانسه منتقل می‌کردند به تحمل ۵ تا ۱۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهاجر نیوز، اغلب متهمان این پرونده را اتباع کشورهای غرب آفریقا تشکیل می‌دهند که به اتهام کمک به مهاجران غیرقانونی و مشارکت در جرائم سازمان یافته به دادگاه احضار شده بودند.

بر اساس این گزارش چهار تن از مجرمان به منع ورود به قلمرو فرانسه محکوم شده و به موجب حکم دادگاه بایست بین ۵ تا ۱۰ سال مجازات زندان را تحمل کنند. برای برخی دیگر از اعضای این شبکه نیز به جرم مشارکت و حمل مهاجران با خودرو بین ۲۰۰ تا ۳ هزار یورو جریمه نقدی تعیین شده است.

به گفته مقامات قضایی فرانسه اعضای شبکه یاد شده پیش از این طی سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ حدود یک هزار مهاجر را به صورت غیرقانونی به این کشور منتقل کرده و حدود یک میلیون یورو درآمد از این فعالیت مجرمانه کسب درآمد کرده بودند.

ده‌ها مهاجر غیرقانونی برای عبور از مرز فرانسه و انتقال از شهر تورین به حومه پایتخت فرانسه هر کدام بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ یورو به اعضای این شبکه پرداخت کرده بودند.

این افراد ابتدا توسط کامیونت و خودروهای سبک از مرز ایتالیا با فرانسه عبور داده و سپس با قطار به شهرهای شمالی و پایتخت فرانسه منتقل می‌شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط