ترکیه ادوات سنگین نظامی در استان ادلب سوریه مستقر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Turkish military convoy drives through the village of Binnish, in Idlib province, Syria, Saturday, Feb. 8, 2020.
Turkish military convoy drives through the village of Binnish, in Idlib province, Syria, Saturday, Feb. 8, 2020.   -   کپی رایت  AP

ترکیه روز شنبه و بدنبال کنترل یک شهر استراتژیک دیگر توسط ارتش سوریه در نزدیکی شهر ادلب، صدها خودروی نظامی را در استان ادلب سوریه مستقر کرد.

ترکیه در حالی خودروها و ادوات نظامی سنگین به این منطقه از سوریه می فرستد که مقامات آنکارا و مسکو که از طرف‌های متخاصم در جنگ ۹ ساله سوریه حمایت می کنند، در پایتخت ترکیه دیدار و درباره درگیری‌ها در منطقه شمال غربی سوریه گفتگو کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا روز شنبه اعلام کرد که ۴۳۰ وسیله نقلیه نظامی ترکیه در ۲۴ ساعت گذشته وارد استان ادلب شده‌اند. این نهاد حقوق بشری می گوید که نیروهای ترکیه در حال استقرار یک پست جدید در منطقه «المسطومه» در جنوب ادلب هستند.

تشدید درگیری‌های در استان ادلب سوریه بیش از نیم میلیون نفر را آواره و همکاری بین روسیه و ترکیه در جنگ سوریه را با اختلال مواجه کرده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که از گروهی از شورشیان که زمانی قصد سرنگونی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را داشتند، حمایت می کند، تهدید کرده است که به نیروهای سوریه تحت حمایت روسیه در منطقه ادلب حمله خواهد کرد مگر اینکه آنها تا پایان ماه فوریه از این منطقه عقب‌نشینی کنند.

علیرغم استقرار نیروهای ترکیه در این منطقه، نیروهای دولتی سوریه همچنان قصد پیشروی در این منطقه را دارند.

روز دوشنبه گذشته، در درگیری‌ میان دو طرف، هشت سرباز ارتش ترکیه کشته شدند.

تلویزیون دولتی سوریه روز شنبه گزارشی به طور زنده از شهر استراتژیک «سراقب» در محل اتصال دو بزرگراه اصلی در استان ادلب پخش کرد. این گزارش ادعا می کند که ارتش سوریه کنترل این شهر را به طور کامل به دست گرفته است.

شهر «سراقب» در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر ادلب واقع شده است.