Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جشن شکست استیضاح در کاخ سفید؛ حمله ترامپ به پلوسی و رامنی

جشن شکست استیضاح در کاخ سفید؛ حمله ترامپ به پلوسی و رامنی
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ایالات متحده در سخنرانی خود به تندی از کسانی که به دنبال برکناری او از سمت ریاست جمهوری بودند انتقاد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در کاخ سفید شکست طرح استیضاحش در مجلس سنا را با حضور جمعی از اعضای جمهوریخواه کنگره «جشن» گرفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده در سخنرانی خود به تندی از کسانی که به دنبال برکناری او از سمت ریاست جمهوری بودند انتقاد کرد. دونالد ترامپ به طور مشخص از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی این مجلس، چاک شومر، رهبر دموکرات ها در مجلس سنا و میت رامنی، تنها سناتور جمهوریخواهی که علیه او رای داد انتقاد کرد.

دونالد ترامپ از نانسی پلوسی به عنوان «شخصی وحشتناک» یاد کرد. او همچنین کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۲ میت رامنی را بدترین کارزار انتخاباتی ممکن در برابر باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا توصیف کرد.

رابطه دونالد ترامپ با نانسی پلوسی در روزهای اخیر به ویژه پس از سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در کنگره در مرکز توجه رسانه ها قرار گرفته است. دونالد ترامپ روز سه شنبه در ساختمان کنگره حاضر به فشردن دست نانسی پلوسی نشد. رئیس مجلس نمایندگان نیز پس از سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره متن سخنرانی او را در مقابل دوربین ها پاره کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری ایالات متحده در سخنان روز پنجشنبه اش روند استیضاح خود را «غیرمنصفانه» و «شیطانی» توصیف کرد. او همچنین مخالفان سیاسی خود را افرادی «متقلب» و «فاسد» خواند.

دونالد ترامپ در ابتدای سخنانش صفحه اول روزنامه واشنگتن پست را با تیتر «ترامپ تبرئه شد» به حاضران نشان داد. مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه با ۵۲ رای رئیس جمهوری آمریکا را از اتهام «سوءاستفاده از قدرت» تبرئه کرد. اعضای مجلس سنا همچنین با ۵۳ رای دونالد ترامپ را از اتهام «کارشکنی در کار کنگره» تبرئه کردند.

دموکرات ها برای برکناری رئیس جمهوری ایالات متحده به رای موافق ۶۷ سناتور نیاز داشتند.

دونالد ترامپ در بخشی از سخنانش از خانواده خود به ویژه ایوانکا ترامپ، دخترش و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا به دلیل حمایت هایشان تشکر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استیضاح ترامپ؛ فشارها برای شهادت جان بولتون بیشتر می‌شود

افشای دست‌نوشته بولتون همزمان با استیضاح ترامپ؛ کاخ سفید کمک‌‌نظامی به اوکراین را مشروط کرده بود

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟