Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو ماده استیضاح در سنای آمریکا رای نیاورد؛ ترامپ در کاخ سفید می‌ماند

دو ماده استیضاح در سنای آمریکا رای نیاورد؛ ترامپ در کاخ سفید می‌ماند
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دموکرات ها برای برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا به رای موافق ۶۷ سناتور به یکی از دو ماده استیضاح نیاز داشتند.

آگهی

مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را از دو اتهام «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» تبرئه کرد.

به این ترتیب دونالد ترامپ تا پایان اولین دوره ریاست جمهوری خود در کاخ سفید باقی خواهد ماند.

در رای گیری مجلس سنا در مورد اتهام «سوءاستفاده از قدرت» ۵۲ سناتور رای به تبرئه دونالد ترامپ دادند و ۴۸ سناتور نیز رئیس جمهوری ایالات متحده را مجرم دانستند. میت رامنی، سناتور ایالت یوتا تنها عضو جمهوریخواه سنا بود که به همراه ۴۷ سناتور دموکرات دونالد ترامپ را در زمینه «سوءاستفاده از قدرت» مجرم شناخت.

در دومین رای گیری مجلس سنا که در مورد اتهام «کارشکنی در کار کنگره» انجام شد ۵۳ سناتور رای به تبرئه دونالد ترامپ دادند و ۴۷ سناتور نیز او را مجرم تشخیص دادند. هر ۵۳ عضو جمهوریخواه سنا رای به تبرئه دونالد ترامپ دادند. در مقابل ۴۷ عضو دموکرات مجلس سنا نیز او را مجرم شناختند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دموکرات ها برای برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا به رای موافق ۶۷ سناتور به یکی از دو ماده استیضاح نیاز داشتند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به رای مجلس سنا اعلام کرد که روز پنجشنبه در کاخ سفید در این مورد سخنرانی خواهد کرد.

با رای گیری روز چهارشنبه مجلس سنا پرونده سومین طرح استیضاح رئیس جمهوری آمریکا در طول تاریخ این کشور بسته شد. مجلس سنای آمریکا پیش از این تنها دو بار در سال های ۱۸۶۸ و ۱۹۹۸ در مورد مواد استیضاح اندرو جانسون و بیل کلینتون رای گیری کرده بود. این دو رئیس جمهوری آمریکا نیز مانند دونالد ترامپ با رای سناتورها در سمت خود باقی مانده بودند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) دو ماده طرح استیضاح رئیس جمهوری را تصویب کرده بود. جلسات محاکمه دونالد ترامپ از دو هفته پیش در مجلس سنا آغاز شده بود. ریاست جلسات محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنا با جان رابرتز، رئیس دیوان عالی آمریکا بود.

رای گیری مجلس سنا در مورد مواد استیضاح دونالد ترامپ یک روز پس از حضور او در برابر اعضای کنگره برای ایراد سخنرانی سالانه خود انجام شد. رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب پس از آنکه در ساختمان کنگره در جایگاه سخنران قرار گرفت از فشردن دست نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان خودداری کرد.

این اقدام دونالد ترامپ حدود یک ساعت بعد و پس از پایان سخنرانی رئیس جمهوری با واکنش نانسی پلوسی روبرو شد. رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده بلافاصله پس از پایان سخنرانی دونالد ترامپ متن این سخنرانی را در برابر دوربین ها پاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استیضاح ترامپ؛ فشارها برای شهادت جان بولتون بیشتر می‌شود

افشای دست‌نوشته بولتون همزمان با استیضاح ترامپ؛ کاخ سفید کمک‌‌نظامی به اوکراین را مشروط کرده بود

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد