ثبت نخستین مرگ ویروس کرونا در خارج از چین

ثبت نخستین مرگ ویروس کرونا در خارج از چین
Copyright  AA
نگارش از یورونیوز

پکن رویکرد دولت‌های دیگر در قبال محدودیت مراوادت با چین را «افراطگرایانه» توصیف کرده است.

یک مرد ۴۴ ساله چینی مبتلا به ویروس کرونا در فیلیپین درگذشت. این نخستین مورد مرگ بر اثر این بیماری در خارج از قلمرو چین است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های بهداشتی مانیل فرد متوفی این فرد چند روز پیش از شهر ووهان به فیلیپین سفر کرده بود. شهر ووهان مبداء انتشار ویروس جدید کرونا است. ۱۱ میلیون شهروند ووهان قرنطینه شده اند.

این در حالی است که بنا به آمار اعلام شده از سوی دولت چین، شمار قربانیان ویروس مرموز کرونا به ۳۰۴ نفر رسیده است. بیش از ۱۴ هزار نفر در چین و دیگر کشورهای جهان به بیماری ناشی از این ویروس دچار شده‌اند. این در حالی است که شمار مبتلایان در خارج از مرزهای چین حدود ۱۵۰ نفر است.

ادامه عملیات خروج اتباع کشورهای اروپایی از ووهان

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه،‌ آلمان و بریتانیا اتباع خود را با پروازهای ویژه از شهر ووهان خارج و در ورودی کشورهای مقصد قرنطینه می‌کنند.

در فرانسه شهر ساحلی کَری-لو-روئه در نزدیکی مارسی محل قرنطینه اتباع عودت داده شده از ووهان است. این شهر به دلیل برگزاری جشنواره «توتیای دریایی» یکی از مناطق محبوب گردشگران در جنوب فرانسه است.

مرزهای بین‌المللی به روی چین بسته می‌شود

در حالی که شیوع سریع ویروس جدید کرونا، زنگ خطر را برای بهداشت و سلامت جهانی به صدا در آورده است، بسیاری از کشورها با بستن مرزهای خود به روی چین، عملا این کشور را به سوی انزوای موقت سوق می‌دهند، پس از مغولستان و سنگاپور، ویتنام هم اعلام کرد تمام مراودات هوایی خود با جمهوری خلق چین را به حالت تعلیق در می‌آورد. ایالات متحده آمریکا و استرالیا هم اعلام کردند از پذیرش خارجی‌های که در دو هفته گذشته به چین سفر کرده اند، خودداری می‌کنند. با این حال روسیه صدور ویزا برای گردشگران چینی را از سر گرفته اما مقام‌های مسکو اعلام کردند تا اطلاع ثانوی برای اتباع چین ویزای کاری صادر نمی‌کنند.

پکن با محکوم کردن این مقررات، رویکرد دولت‌های دیگر در قبال رابطه با چین را «افراطگرایانه» توصیف کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا