ابتکار اداره پست اتریش برای استفاده از تمبرهای برکسیت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ابتکار اداره پست اتریش برای استفاده از تمبرهای برکسیت
کپی رایت  Anita Kern/ Österreichische Post AG

اداره پست اتریش برای استفاده از ۱۴۰ هزار تمبری که سال گذشته با تاریخ اولین مهلت تعیین شده برای برکسیت منتشر شده بود، تاریخ واقعی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را بر روی آنها حک کرد.

بریتانیا در ابتدا قرار بود که روز ۲۹ مارس سال ۲۰۱۹ (نهم فروردین سال ۱۳۹۸) از اتحادیه اروپا خارج شود. اداره پست اتریش نیز همین تاریخ را بر روی تمبرهایی که به مناسبت برکسیت منتشر کرده بود درج کرد.

این در حالی است که دولت ترزا می، نخست وزیر پیشین بریتانیا نتوانست پیش از موعد تعیین شده (۲۹ مارس سال ۲۰۱۹) توافق برکسیت را به تصویب مجلس عوام برساند. نمایندگان مجلس عوام در نهایت طرحی را تصویب کردند که براساس آن ترزا می موظف بود درخواست تمدید مهلت برکسیت را به اتحادیه اروپا ارائه کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اداره پست اتریش اکنون پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) تصمیم گرفته است تا با چاپ تاریخ جدید و خط زدن تاریخ قدیم این تمبرها را به فروش برساند.

اداره پست اتریش با انتشار بیانیه ای در مورد تمبر ویژه برکسیت تاکید کرد که این تمبر «مانند تاریخچه برکسیت خاص و منحصر به فرد است.»

بهای یک عدد تمبر ویژه برکسیت در اتریش یک یورو و ۸۰ سنت خواهد بود. فرستندگان نامه به کشورهای خارجی می توانند از این تمبر استفاده کنند.