اَخته کردن توله خوک‌ و معدوم کردن جوجه خروس‌ در فرانسه ممنوع می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اَخته کردن توله خوک‌ و معدوم کردن جوجه خروس‌ در فرانسه ممنوع می‌شود
Copyright  عکس از آسوشیتدپرس

دولت فرانسه تصمیم گرفته معدوم کردن جوجه خروس‌ها و اخته کردن توله خوک‌های نر را بدون بیهوشی ممنوع کند، تصمیمی که با استقبال گسترده انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات مواجه شده است.

دیدیه گیوم، وزیر کشاورزی فرانسه، اعلام کرد که تضمین آینده دامپروری بدون توجه به رفاه دام ممکن نیست و تصمیم دولت در این خصوص کاملا عقلایی است و تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی اجرایی می‌شود.

سالانه میلیاردها جوجه خروس تنها ۲۴ ساعت پس از پایان جوجه‌ریزی به جرم این که توانایی تخم‌گذاری ندارند و در مقایسه با جوجه‌ مرغ‌ها گوشت کمتری دارند، معدوم می‌شوند. در آلمان و فرانسه که قصد دارند تا سال ۲۰۲۱ این رویه را اصلاح کنند، شمار جوجه خروس‌های معدوم شده به ۹۰ میلیون در سال می‌رسد.

این دو کشور اروپایی از سال ۲۰۱۶ تاکنون نزدیک به ۴ میلیون یورو برای استقرار روش تعیین جنسیت جوجه‌ها قبل از تولد آنها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و قصد دارند ۳۰۰ هزار یوروی دیگر نیز برای آزمایش سایر روش‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

پیش از فرانسه و آلمان، سوئیس معدوم کردن جوجه خروس‌ها را از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ ممنوع اعلام کرده است.

البته فرانسه تصمیم گرفته تا افزون بر معدوم کردن جوجه خروس‌ها، اخته کردن توله خوک‌های نر را نیز بدون بیهوشی ممنوع کند.

به گفته گروه‌های حامی حقوق حیوانات، سالانه ۸۰ درصد توله خوک‌های نر در سراسر اروپا اخته می‌شوند. این اقدام با هدف کاستن از پرخاشگری حیوان و بوی گند و بد گوشت آن به هنگام پخت صورت می‌گیرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید