آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا توصیه به عدم پرواز در آسمان ایران را لغو کرد

آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا توصیه به عدم پرواز در آسمان ایران را لغو کرد
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نهاد وابسته به اتحادیه اروپا همچنان با تکیه بر آخرین اطلاعات موجود شرکت های هوایی را از پرواز در ارتفاع کمتر از ۲۵ هزار پا در آسمان ایران بر حذر داشته است.

آگهی

آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که توصیه خود مبنی بر پرهیز از پرواز در آسمان ایران و عراق را لغو کرده است.

این تصمیم به دنبال جلسه روز سه شنبه این نهاد برای ارزیابی آخرین اطلاعات دریافتی در مورد امنیت هوایی در ایران و عراق اتخاذ شد. آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا به دنبال سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی پدافند هوایی سپاه پاسداران ایران به شرکت های هواپیمایی اروپایی توصیه کرده بود که از پرواز در آسمان ایران و عراق خودداری کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با این حال این نهاد وابسته به اتحادیه اروپا همچنان با تکیه بر آخرین اطلاعات موجود شرکت های هوایی را از پرواز در ارتفاع کمتر از ۲۵ هزار پا در آسمان ایران بر حذر داشته است.

آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا همچنین از شرکت های هواپیمایی خواسته است که از پرواز بر فراز عراق به جز در دو کوریدور هوایی مشخص خودداری کنند.

دو شرکت هواپیمایی لوفتانزا و آسترین ایرلاینز پروازهای خود به مقصد تهران را تا روز ۲۸ مارس (نهم فروردین) به حالت تعلیق در آورده اند. این در حالی است که پرواز شرکت های هواپیمایی کشورهای عربی از جمله قطر، کویت و امارات عربی متحده به مقصد ایران همچنان برقرار است.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین روز ۱۸ دی ماه سال جاری با ۱۷۶ سرنشین پس از اصابت دو موشک سپاه با آن سرنگون شد و همه سرنشینان آن کشته شدند. سپاه پاسداران علت این حادثه را «خطای انسانی» عنوان کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هواپیمایی‌های امارات، قطر و کویت زیر بار تحریم آسمان ایران نرفتند

لوفت‌هانزا و هواپیمایی اتریش تعلیق پروازهایشان به تهران را تمدید کردند

وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره گسترش دامنه تحریم‌های ایران به توافق رسیدند