داعش: در دور جدید حملات خود اسرائیل را هدف می‌گیریم

داعش: در دور جدید حملات خود اسرائیل را هدف می‌گیریم
Copyright APBullit Marquez
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسلامگرایان داعش روز دوشنبه با انتشار یک پیام صوتی اعلام کردند که قصد داردند «دور جدیدی» از «جهاد» خود را این‌بار علیه اسرائیل آغاز کنند.

گروه اسلامگرای افراطی داعش روز دوشنبه با انتشار یک پیام صوتی اعلام کرد که قصد دارد «دور جدیدی» از «جهاد» خود را این‌بار علیه اسرائیل آغاز کند.

آگهی

این پیام در حالی منتشر می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه قبل از رونمایی از طرح صلح خاورمیانه، با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل دیدار کرد. طرح صلحی که اسرائیلی‌ها آن را «تاریخی» توصیف کرده و در مقابل فلسطینی‌ها رد کرده‌اند.

در  پیام ۳۷ دقیقه‌ای که در پیام‌رسان تلگرام منتشر شده است، سخنگوی داعش می‌گوید که ابو ابراهیم الهاشمی القریشی، رهبر جدید این گروه مصمم است با یهودیان بجنگد و آنچه را که از مسلمانان دزدیده شده، به آنها برگرداند.

در این پیام با اشاره به حمله‌ای احتمالی اعلام شده است: «چشمان سربازان خلیفه هر کجا که باشند همواره به سوی بیت‌المقدس است... انشاءالله در روزهای آینده چیزی را خواهید دید که باعث می‌شود وحشت‌های گذشته را فراموش کنید.»

«دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» پیش از شکست در عراق و سوریه در سال ۲۰۱۹ میلادی، بر بخش بزرگی از هر دو کشور و جمعیتی نزدیک به ۷ میلیون نفر حکمرانی می‌کرد.

با وجود شکست داعش و کشته شدن بنیانگذار آن ابوبکر بغدادی، همچنان شمار قابل توجهی از جنگجویان داعش در بیابان‌های سوریه و عراق و همچنین در آفریقا و آسیا فعال هستند و از هر فرصتی برای انجام حملات مرگبار استفاده می‌کنند.

نیروهای داعش در صحرای سینا، در نزدیکی اسرائیل نیز فعال هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت افغانستان: صدها عضو داعش و بستگان آنها بازداشت شده‌اند

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد