قایق ارتش مجارستان در تعقیب پناهجویان غیرقانونی

قایق مین‌روب باژا
قایق مین‌روب باژا Copyright عکس از یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قایق باژا به دوربین‌ دید در شب، حسگرهای حرارتی و رادار مجهز است و مأموران گشت می‌گویند روزی نیست که در حاشیهٔ رودخانه پناهجو پیدا نکنند.

یک قایق‌ ارتش مجارستان، برای محدود کردن عبور غیرقانونی پناهجویان از مرز به یاری پلیس این کشور آمد.

آگهی

قایق باژا که ویژهٔ مین‌روبی است از این پس هر روز در مرز آبی مجارستان و صربستان بر روی رودخانه تسا گشت می‌زند تا مانع از ورود غیرقانونی مهاجران و پناهجویان شود.

باژا به دوربین‌ دید در شب، حسگرهای حرارتی و رادار مجهز است و مأموران گشت‌ آن می‌گویند روزی نیست که در حاشیهٔ رودخانه پناهجو پیدا نکنند.

مجارستان در مرز زمینی خود دیواره‌های حفاظتی و سیم خاردار کار گذاشته است و حالا قاچاق‌بَر‌ها و پناهجویان تلاش دارند با عبور از رودخانه خود را به آن‌سوی مرز برسانند.

فقط چند دقیقه غوطه‌خوردن در آب سرد رودخانه کافی است تا فرد هرگز زنده از آب بیرون نیاید و مقامات مجارستان امیدوارند حضور قایق ارتش تأثیر بازدارنده روی مهاجران داشته باشد.

عکس از یورونیوز
قایق باژا به تجهیزات دید در شب و رادار مجهز استعکس از یورونیوز

به گزارش رسانه‌های داخلی مجارستان شمار بسیاری از این ترددهای غیرقانونی، به وسیلهٔ قایق و در مرز آبی این کشور روی می‌دهد که عمدتا شامل حاشیهٔ جنوبی رود و دریاچهٔ تیسا می‌شود. به همین دلیل پلیس مجارستان مدتی پیش برای پایِش این مناطق خواستار کمک نیروهای مسلح شد.

مشاور رئیس جمهوری این کشور در روزهای گذشته اعلام کرده بود که تنها ظرف دو هفتهٔ نخست ماه ژانویهٔ امسال ۱۶۳۰ پناهجو و مهاجر تلاش کرده‌اند به‌شکل غیرقانونی از مرز این کشور عبور کنند.

سال گذشته مقامات مجارستان ۱۷ هزار و ۲۰۰ مورد ورود غیرقانونی به خاک خود را ثبت کردند. برآورد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد حدود ۱۰۰ هزار مهاجر هم اکنون در راه رسیدن به اروپا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت مجارستان: هزینه‌های دارو و درمان نازایی از این پس رایگان است

مجارستان بیانیه ناتو را در اعتراض به نادیده گرفتن حقوق اقلیت‌ مجار در اوکراین وتو کرد

تنها عضو اتحادیه اروپا که هیچ وزیر زنی ندارد