بریتانیا به اول صف توافق‌های تجاری آمریکا رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بریتانیا به اول صف توافق‌های تجاری آمریکا رسید
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه خبر داد که توافق تجاری میان بریتانیا و ایالات متحده تا پایان سال جاری میلادی به امضاء دو طرف خواهد رسید.

آقای منوچین که در نشست اقتصاد جهانی در داووس سخن می‌گفت، حصول این توافق تجاری را اولویت‌ اصلی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد و امضاء آن را پس از اجرای برکسیت به نفع دو کشور عنوان کرد.

در همین حال، ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده نیز با برجسته کردن شباهت‌های اقتصادی آمریکا و بریتانیا، توافق تجاری میان دو کشور را بسیار ساده‌تر از حصول این توافق با اتحادیه اروپا ارزیابی کرد.

دونالد ترامپ پس از امضای مرحله نخست توافق تجاری با چین و ژاپن و حصول توافق تجارت آزاد با کانادا و مکزیک، قصد دارد تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ توافق‌های تجاری تازه‌ای را با هند، اتحادیه اروپا و بریتانیا امضاء کند.

البته دونالد ترامپ روز چهارشنبه حصول هر گونه توافق تجاری با اروپا و بریتانیا را منوط به توقف اخذ مالیات از غول‌های دیجیتال یعنی گوگل، اپل، فیسبوک و آمازون دانست. با این وجود ساجد جاوید، وزیر دارایی بریتانیا با دفاع از سیاست مالیاتی خود در قبال گافا اجرای آن را عادلانه و منصفانه خواند.

اظهارنظری که نشان می‌دهد، توافق تجارت آزاد میان آمریکا و بریتانیا نیز چندان آسان نخواهد بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید