Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ: پس از برکسیت می‌توانیم به یک توافق تجاری فوق العاده با بریتانیا دست یابیم

ترامپ: پس از برکسیت می‌توانیم به یک توافق تجاری فوق العاده با بریتانیا دست یابیم
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ خبرهای منتشر شده مبنی بر تظاهرات علیه خود در لندن را «اخبار جعلی» دانست.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده و بریتانیا می توانند پس از برکسیت به یک توافق تجاری «فوق العاده» دست یابند.

رئیس جمهوری آمریکا در دومین روز سفر به بریتانیا در نشست خبری مشترک با ترزا می، نخست وزیر این کشور گفت: «در حالی که بریتانیا خود را برای خروج از اتحادیه اروپا آماده می کند، ایالات متحده به توافق تجاری فوق العاده بین آمریکا و بریتانیا متعهد است.»

دونالد ترامپ افزود که توافق تجاری کشورش با بریتانیا ظرفیت بالقوه زیادی دارد.

ترزا می در سخنان آغازین خود در این نشست خبری تاکید کرد که لندن و واشنگتن در مورد پرونده هسته ای ایران و فعالیت های این کشور در منطقه خاورمیانه هدف مشترکی را دنبال می کنند. نخست وزیر بریتانیا با این حال افزود که دو کشور در برابر ایران رویکرد مشترکی را دنبال نمی کنند.

ترزا می در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش با ایران تاکید کرد.

نخست وزیر بریتانیا همچنین از دستیابی به توافق تجاری «بلندپروازانه» با آمریکا پس از خروج کشورش از اتحادیه اروپا سخن گفت.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد جانشینی ترزا می از جرمی هانت، وزیر خارجه فعلی بریتانیا و بوریس جانسون، وزیر خارجه پیشین این کشور ستایش کرد.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به انتقادهای جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر اعلام کرد که با درخواست ملاقات جرمی کوربین مخالفت کرده است. رئیس جمهوری آمریکا رهبر حزب کارگر را یک «نیروی منفی» توصیف کرد که صرفا دست به انتقاد می زند.

رهبر حزب کارگر ساعتی پیش از نشست خبری دونالد ترامپ و ترزا می در جمع تظاهرکنندگان علیه سفر رئیس جمهوری آمریکا به بریتانیا سخنرانی کرده بود.

دونالد ترامپ با این حال اخبار منتشر شده مبنی بر تظاهرات علیه خود در لندن را «اخبار جعلی» دانست.

رئیس جمهوری آمریکا در مورد اختلاف بین بریتانیا و آمریکا در مورد مشارکت شرکت چینی هواوی در شبکه «فایو جی» (5G) بریتانیا گفت که با ترزا می در این باره مذاکره کرده است. دونالد ترامپ نسبت به دستیابی به توافق با بریتانیا بر سر پرونده هواوی ابراز امیدواری کرد.

ملانیا ترامپ، بانوی اول امریکا دونالد ترامپ را در جریان دیدار با نخست وزیر بریتانیا در روز سه شنبه همراهی می کرد. جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا و سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید از جمله مقامات آمریکایی حاضر در مذاکرات بین رهبران دو کشور بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا به اول صف توافق‌های تجاری آمریکا رسید

هشدار ژاپن به بریتانیا؛ برکسیت بدون توافق پایان «۳۵ سال ماه عسل» است

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد