Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دونالد ترامپ در پاسخ به اینکه آیا عراق را تحریم می‌کنید: باید ببینیم

دونالد ترامپ در پاسخ به اینکه آیا عراق را تحریم می‌کنید: باید ببینیم
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۲ ژانویه با برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق دیدار و گفت‌وگو کرد. مبارزه با داعش، نفت و ثبات در عراق و کاهش نیروهای آمریکا در این کشور از جمله محور این گفت‌وگوها بود.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۲ ژانویه در حاشیه اجلاس داووس با برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق بر سر مسائل مختلف از جمله کاهش نیروهای نظامی آمریکا در عراق گفت‌گو کرد.

آقای ترامپ در این دیدار به برهم صالح گفت که شمار نیروهای نظامی آمریکا را در عراق کاهش داده است. او همچنین ضمن اشاره به تجارت مشترک نفتی میان دو کشور افزود: «ما همیشه روابط خوب و سازنده‌ای با هم داشته‌ایم.»

رئیس‌جمهوری عراق نیز خطاب به همتای آمریکایی خود گفت: «دیدار با رئیس‌جمهور ترامپ فرصت مغتنمی است، به ویژه برای گفت‌وگو درباره تحولاتی که در همسایگی ما رخ داده است. در دوره چالش برانگیز و دشواری هستیم و اینجا به دنبال گفت‌وگوی صادقانه و منصفانه با رئیس‌جمهوری هستیم.»

او در ادامه تاکید کرد: «ما با ایالات متحده آمریکا رابطه پایدار داشته و داریم، این کشور با عراق در جنگ با داعش همکاری کرده است، این مأموریت باید به پایان برسد. ما منافع مشترک زیادی داریم. مبارزه با افراط گرایی، ثبات در منطقه و عراقی مستقل و باثبات در کنار دوستی با همسایگان و ایالات متحده.»

آقای صالح گفت: «اعتقاد دارم که من و شما برای رسیدن به یک عراق باثبات و مستقل هدف مشترکی داریم، صلحی در درون و صلح با همسایگان.»

در این میان خبرنگاری از دونالد ترامپ درباره تحریم عراق پرسید و او نیز پاسخ داد: «باید ببینیم، ما بر اساس شرایط مسائل را پیش می‌بریم.»

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین درباره کاهش نیروهای نظامی آمریکایی در عراق گفت: «ما تعداد نیروها را کاهش داده‌ایم، الان به ۵ هزار نفر رسیدیم. این رقم پایینی است و از نظر تاریخی عدد کمی است. در آینده خواهیم دید چه اتفاقی می‌افتد و چه تصمیم‌هایی می‌گیریم.»

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق از سرگیری عملیات‌های مشترک با نظامیان آمریکا را تکذیب کرد

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد