ناسا؛ کشف یک سیاره توسط یک دانش آموز ۱۷ ساله در سومین روز کارآموزی

ناسا؛ کشف یک سیاره توسط یک دانش آموز ۱۷ ساله در سومین روز کارآموزی
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولف کوکیر، دانش آموز ۱۷ ساله اکنون در حال آماده کردن رزومه خود برای ورود به دانشگاه است و مهمترین دستاورد رزومه او اکنون کشف یک سیاره است. او می گوید که سه انتخاب برای رفتن به دانشگاه در پیش دارد: پرینستون، «ام آی تی» و استنفورد.

آگهی

یک دانش‌آموز ۱۷ ساله آمریکایی در سومین روز کارآموزی در ناسا، سیاره‌ای را کشفت کرد که ۶.۹ برابر بزرگتر از کره زمین است.

ولف کوکیر، دانش‌آموز دبیرستان «اسکارسدیل» در نیویورک یک دوره کارآموزی دو ماهه را در تابستان ۲۰۱۹ در مرکز پرواز‌های فضایی «گودارد» ناسا در گرینبلت مریلند گذراند و در نخستین روزهای این کارآموزی موفق به کشف این سیاره شد.

نخستین وظیفه او در این کارآموزی بررسی تغییرات درخشندگی ستاره‌هایی بود که تصاویرشان توسط ماهواره ناسا موسوم به TESS بعنوان بخشی از پروژه شکار سیاره‌ها، مخابره شده بود.

کوکیر با کار روی این داده‌ها و تنها پس از گذشت ۳ روز از کارآموزیش موفق به کشف سیاره جدیدی شد.

ناسا در هفته جاری این خبر را در وب‌سایت خود اعلام کرد و با تایید این کشف، مقاله‌ای با همکاری این نوجوان در مجله «ساینتیفیک رویو» منتشر و اعلام کد که این سیاره «TOI 1338 b» نامگذاری شده است.

این کاشف نوجوان می گوید:‌« حدود سه روز از کارآموزی من گذشته بود که من سیگنالی را روی سیستم دیدم ابتدا فکر کردم این یک کسوف ستاره ای است اما زمانبندی درست نبود و من به این نتیجه رسیدم که یک سیاره است.»

ناسا گفته است که این سیاره اندازه ای بین نپتون و زحل و ۱۳۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارد.

در حال حاضر این دانش‌آموز در حال آماده کردن رزومه خود برای ورود به دانشگاه است و مهمترین دستاورد رزومه او اکنون کشف یک سیاره است. او می گوید که سه انتخاب برای رفتن به دانشگاه در پیش دارد که نخستین آنها پرینستون و بعد دانشگاه «ام آی تی» و استنفورد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«عامل تحول آتی در صنایع»؛ گرافین ۲۰۰ برابر فولاد استحکام دارد

کاخ سفید از ناسا خواست برای کره ماه استانداردهای زمانی تعیین کند

چرا فضا به محیط ایده‌آل برای تحقیق در مورد بیماری سرطان تبدیل شده است؟