Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سقوط بوئینگ اوکراینی در تهران؛۱۴۷ تن از سرنشینان جانباخته ایرانی بودند

سقوط بوئینگ اوکراینی در تهران؛۱۴۷ تن از سرنشینان جانباخته ایرانی بودند
Copyright عکس از ای پی Ebrahim Noroozi
Copyright عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این هواپیما ۱۶۸ سرنشین داشت و از تهران عازم کی‌یف، پایتخت اوکراین بود.‌

آگهی

یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین بامداد چهارشنبه در محمود آباد شهریار سقوط کرد. وزارت خارجهٔ اوکراین اعلام کرد تمامی سرنشینان و خدمهٔ این هواپیما در این حادثه جان باخته‌اند.

این هواپیما که از نوع بوئینگ ۷۳۷ بود و از تهران عازم کی‌یف، پایتخت اوکراین بود.

تابعیت قربانیان این حادثه

رئیس اورژانس استان تهران اعلام کرد ۱۴۷ تن از سرنشینان این هواپیما که در این حادثه جان‌ باخته‌اند ایرانی و ۳۲ نفر دیگر خارجی بوده‌اند.

در آماری که از نام قربانیان در رسانه‌های ایران منتشر شده، دیده می‌شود که ۳۲ نفر با ملیت خارجی و یا تابعیت دوگانه در میان سرنشینان بوده‌اند. در میان اسامی جان‌باختگان،‌ نام یک سوئدی-ایرانی، یک بریتانیایی-ایرانی،‌ ۶ مسافر دوتابعیتی کانادا (افغان یا ایرانی)، ۱۱ شهروند اوکراین و ۱۰ شهروند افغانستان دیده می‌شود.

منابع داخلی اعلام کرده‌اند شماری از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در میان مسافران این پرواز بوده‌اند. مسئولان این دانشگاه نام ۱۴ دانشجویی را که در این حادثه جان باخته‌اند اعلام کردند.

جعبه سیاه این هواپیما نیز پیدا شده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نیز در بیانیه‌ای مرگ تمامی سرنشینان این هواپیما را تأیید کرد. اوکراین در پی این حادثه اعلام کرد که هواپیمایی این کشور پروازهای خود به مقصد ایران را «موقتا» به حال تعلیق درآورده است.

سفارت اوکراین در ایران در ساعات اولیه این حادثه اعلام کرد این سانحه در اثر «نقص فنی موتور هواپیما» روی داده است و هیچگونه «عامل تروریستی» در سقوط آن نقشی نداشته است. این سفارتخانه اندکی بعد اعلام کرد اطلاعات دربارهٔ علل سقوط این هواپیما از سوی کمیسیون بررسی «روشن شده» است و هر بیانیه‌ای دربارهٔ علل این حادثه پیش از تصمیم کمیسیون مربوطه «رسمی نیست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرواز آزمایشی محصول جدید بوئینگ؛ ایکس۷۷۷ چه ویژگی‌هایی دارد؟

کارکنان بوئینگ: مدل مکس ۷۳۷ طراحی دلقک‌هاست و میمون‌ها بر آن نظارت می‌کنند

ایران جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به آمریکا نمی‌دهد