Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناتو موقتا بخشی از کارکنان خود را از عراق خارج می‌کند

ناتو موقتا بخشی از کارکنان خود را از عراق خارج می‌کند
Copyright APMindaugas Kulbis
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو روز سه‌شنبه اعلام کرد که بخشی از کارکنان خود را «موقتا» از عراق خارج خواهد کرد.

آگهی

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو روز سه‌شنبه اعلام کرد که بخشی از کارکنان خود را «موقتا» از عراق خارج خواهد کرد.

به گفته مقامات ناتو این تصمیم به دلیل افزایش تنش‌ها میان تهران و واشنگتن  و پس از آنکه بغداد خواستار خروج نیروهای خارجی از این کشور شد، اتخاذ شده است.

یکی از مقامات ناتو به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما تمام اقدامات احتیاطی را برای محافظت از کارکنانمان انجام می دهیم. این اقدامات شامل انتقال موقت بخشی از پرسنل‌مان در مناطق مختلفی در داخل و خارج عراق است».

ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا گفته است که امیدوار است پس از بازگشت آرامش به عراق بتواند دوباره آموزش نظامیان عراقی را از سر گیرد.

۲۹ عضو ناتو در کل حدود ۵۰۰ نیرو در عراق دارند که اکثر آنها از کانادا، اسپانیا و ترکیه هستند. این نیروها ماموریت آموزش نیروهای نظامی عراقی را برعهده دارند تا بتوانند با نیروهای داعش بجنگند.

دقیقا مشخص نیست که ناتو چه تعداد از نیروهایش را از عراق خارج می کند اما ناتو تاکید کرده است که حضورش را در عراق حفظ می‌کند.

آلمان نیز اعلام کرده است که ۳۵ سرباز خود را که در عراق مشغول به خدمت هستند بطور موقت به اردن و کویت منتقل کرده است. ۳۲ سرباز از پایگاه الناجی عراق به پایگاه الازرق در اردن منتقل شده‌اند، پایگاهی که هواپیماهای آلمانی برای مبارزه با داعش در آنجا حضور دارند.۳ سرباز نیز از بغداد به همراه چندین نفر از کشورهای دیگر به کویت منتقل شده‌اند.

به گفته مقامات آلمانی این نیروها بلافاصله پس از آغاز مجدد آموزش‌ نیروهای نظامی عراق به این کشور باز خواهند گشت.

وزیر دفاع و خارجه المان در نامه‌ای خطاب به نمایندگان پارلمان آلمان گفته‌اند که نیروهایشان را که در پایگاههایی در بغداد و الناجی حضور داشتند به دلیل افزایش تنش‌ها میان ایران و ایالات متحده، موقتا از عراق خارج کرده‌اند.

این دو مقام تاکید کرده‌اند که مذاکرات با دولت عراق را در مورد ادامه ماموریت آموزشی نیروهای عراقی توسط نیروهای آلمانی را ادامه می دهند.

آلمان حدود ۱۲۰ سرباز در عراق دارد و اکثر آنها در بغداد و الناجی مستقر نیستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«آغاز خروج نیروهای ائتلاف از عراق»

آمریکا درخواست بغداد برای مذاکره درباره خروج نظامیانش از عراق را رد کرد

واردات خودرو برای همه ایرانیان آزاد شد؛ دختران زنجیرزن بی‌حجاب کرج احضار شدند