اسرائیل: برای اظهارنظر دربارهٔ قرار گرفتن ایران در مسیر ساخت سلاح اتمی زود است

یوال استینیتز، وزیر انرژی کابینهٔ اسرائيل
یوال استینیتز، وزیر انرژی کابینهٔ اسرائيل   -  Copyright  عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی

یووال استاینیتز، وزیر انرژی اسرائیل که عضو کمیسیون امنیتی دولت اسرائيل است ادعای بینامین نتانیاهو را تکرار کرد که اسرائيل هرگز اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

وزیر انرژی اسرائيل می‌گوید برای تشخیص آنکه آیا ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای پیش می‌رود یا نه «هنوز زود است.»

یووال استاینیتز در پاسخ به این سوال که آیا ایران در مسیر ساخت سلاح اتمی قرار دارد، اعلام کرد: «ما در کناری ایستاده‌ایم و ناظر رویدادها هستیم... باید منتظر بود و دید.»

آقای استاینیتز که عضو کمیسیون امنیتی دولت اسرائيل است ادعای بینامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور را تکرار کرد که اسرائيل هرگز اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دو روز پس از کشته شدن قاسم سلیمانی فرماندهٔ نیروی برون‌مرزی سپاه، ایران اعلام کرد گام پنجم کاهش تعهدات برجامی را برمی‌دارد و این یعنی تهران برای غنی‌سازی اورانیوم، دیگر به محدودیتی پایبند نخواهد بود.

ایران غنی‌سازی ۵ درصدی اورانیوم را از سر گرفته است اما اکنون اورانیوم با غنای ۹۰ درصد را که در ساخت سلاح اتمی به‌کار می‌رود، در اختیار ندارد.

کارشناسان می‌گویند اگر ایران قصد تولید سلاح اتمی را داشته باشد، تحریک بیشتر نظام حاکم بر این کشور فقط می‌تواند زمان مورد نیاز برای رسیدن به این هدف را به یکسال کاهش بدهد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ایران و اسرائیل