نخست‌وزیر عراق دریافت نامه در خصوص خروج نیروهای آمریکا از این کشور را تایید کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نخست‌وزیر عراق دریافت نامه در خصوص خروج نیروهای آمریکا از این کشور را تایید کرد
Copyright  آسوشیتدپرس

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مستعفی عراق، روز سه‌شنبه ۱۷ دی تایید کرد این کشور نامه‌ای در خصوص خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق دریافت کرده است.

روز گذشته خبرگزاری فرانسه و رویترز نامه‌ای از مقامات آمریکایی منتشر کردند که نشان می‌داد ائتلاف به رهبری آمریکا در راستای «احترام به تصمیم پارلمان عراق» نیروهای خود را از این کشور خارج خواهد کرد.

با این حال ساعتی پس از انتشار این نامه مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، به خبرنگاران گفت آنچه در این نامه آمده «غیردقیق» بوده و هیچ تصمیمی از هر نوع مبنی بر ترک عراق گرفته نشده است. وی اصالت سند درز کرده را تایید کرد اما گفت نامه « اشتباهی» فرستاده شده است.

نخست وزیر عراق در جلسه کابینه گفته است نسخه عربی و انگلیسی نامه با هم همخوانی نداشته است و به همین علت مقامات عراقی از آمریکا خواستار شفاف سازی شده اند.

عادل عبدالمهدی در ادامه اظهار داشته اگر نامه آنطور که مقامات آمریکا می گویند «پیش نویس» بوده، پس باید آن ها نامه دیگری را برای روشن شدن متن آن ارسال می کردند.

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از زمان اشغال عراق به دست داعش در این کشور حضور دارند تا ارتش عراق را در شکست شبه‌نظامیان کمک کنند.