Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجرای حکم اعدام یک خارجی در ژاپن برای نخستین بار بعد از ۱۰ سال

سلول‌های زندان در ژاپن
سلول‌های زندان در ژاپن Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژاپن روز پنج‌شنبه، ۲۶ دسامبر برای نخستین بار در ده سال گذشته یک تبعه خارجی را که به اتهام قتل یک خانواده چهار نفره در زندان بود اعدام کرد.

آگهی

ژاپن روز پنج‌شنبه، ۲۶ دسامبر برای نخستین بار در ده سال گذشته یک تبعه خارجی را که به اتهام قتل یک خانواده چهارنفره در زندان بود اعدام کرد.

فرد متهم به نام وی وی ۴۰ ساله و تبعه چین بود روز پنج‌شنبه در بازداشتگاه شهر فوکوکا اعدام شد برای بیش از ۱۶ سال در زندان به سر می‌برد.

او در دادگاه به جرم دزدی و قتل صاحب یک مغازه لباس‌فروشی به همراه همسر و دو فرزندش در شهر فوکوکا به مجازات مرگ محکوم شده بود. متهم و دو همدست چینی‌اش پس از کشتن اعضای خانواده ژاپنی به اجساد وزنه بسته و آن‌ها را به اقیانوس انداخته بودند.

ماساکو موری، وزیر دادگستری ژاپن اعلام کرد که حکم اعدام را پس از بررسی دقیق پرونده و درنظر گرفتن نظام جزایی این کشور امضا کرده است.

وی گفت: «این جنایتی بی‌رحمانه و در کمال خونسردی بود که در آن مجرم چهار عضو بی‌گناه یک خانواده خوشبخت را به قتل رسانده بود.»

از دو همدست آقای وی وی که به چین مسترد شده بودند، یکی با دریافت مجازات مرگ اعدام شد و دیگری دوران محکومیت حبس ابد خود را می گذراند.

ژاپن در کنار آمریکا تنها اعضای هفت کشور بزرگ صنعتی هستند که علی‌رغم انتقادات فزاینده سازمان‌های حقوق بشری، همچنان حکم اعدام را اجرا می‌کنند.

یک نظرسنجی که توسط دولت ژاپن انجام گرفته است نشان می‌دهد اکثریت قابل توجه افکار عمومی این کشور از حکم اعدام حمایت می‌کنند.

از زمان نخست وزیری شینزو آبه در سال ۲۰۱۲ تا کنون ۳۹ نفر در ژاپن اعدام شده‌اند.

مطابق آمار در حال حاضر ۱۱۲ نفر در این کشور حکم اعدام دارند که از این تعداد ۸۴ تن خواهان دادگاه تجدید نظر در حکم خود شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه ژاپن برای «بیوۀ سیاه» حکم اعدام صادر کرد

سه نوجوان ژاپنی به اتهام سربریدن یک پسربچه بازداشت شدند

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند