سانسور «جنگ ستارگان» در سنگاپور؛ صحنه بوسه دو زن حذف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سانسور «جنگ ستارگان» در سنگاپور؛ صحنه بوسه دو زن حذف شد
Copyright  عکس از آسوشیتدپرس

مقامات سنگاپور صحنه کوتاهی از فیلم «جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر» که در آن دو شخصیت زن یکدیگر را می بوسند سانسور کردند.

فیلم «جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر» نهمین فیلم از مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان» است. این فیلم از روز پنجشنبه در سنگاپور به نمایش عمومی در آمده است. با این حال خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه های محلی سنگاپور گزارش داده که صحنه بوسه دو شخصیت زن فرعی این فیلم در نسخه نمایش یافته سانسور شده است.

سخنگوی اداره نظارت بر رسانه ها در سنگاپور حذف صحنه کوتاهی از فیلم «جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر» را تائید کرده است. وی با این حال در مورد اینکه صحنه حذف شده کدام صحنه از فیلم بوده اطلاع رسانی نکرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته سخنگوی اداره نظارت بر رسانه ها در سنگاپور تماشای نسخه نمایش یافته فیلم «جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر» به افراد زیر ۱۳ سال توصیه نمی شود. او با این حال گفته است که در صورت عدم سانسور صحنه حذف شده سن مجاز برای تماشای این فیلم باید بیشتر از ۱۳ سال در نظر گرفته می شد.

تماشای فیلم هایی که تنها پس زمینه ای از موضوعات مرتبط با دگرباشان جنسی دارند برای افراد زیر ۱۸ سال در سنگاپور ممنوع است. این در حالی است که افراد زیر ۲۱ سال در این کشور اجازه تماشای فیلم هایی را که موضوع اصلی آن با دگرباشان جنسی در ارتباط است ندارند.

همجنسگرایی مردان در سنگاپور غیرقانونی محسوب می شود هر چند این قانون اجرا نمی شود.

کمپانی دیزنی که تهیه کننده و توزیع کننده فیلم «جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر» است تاکنون واکنشی به حذف صحنه بوسه دو شخصیت زن این فیلم در سنگاپور نشان نداده است.