ال‌کلاسیکو جنجالی برنده نداشت؛ بارسلونا و رئال امتیاز‌ها را تقسیم کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تساوی بارسلونا و رئال مادرید
تساوی بارسلونا و رئال مادرید   -  Copyright  AP

دیدارمعوقه هفته دهم رقابت‌های فوتبال لیگ حرفه‌ای اسپانیا، لالیگا بین تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید چهارشنبه شب با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

این مسابقه که به دلیل اعتراض‌ها و ناآرامی‌های ماه‌های اخیر در کاتالونیا تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد از چند روز پیش از برپایی با حواشی متعددی همراه شده بود.

تدابیر کم سابقه و شدید امنیتی در اطراف ورزشگاه نیوکمپ که از جو سیاسی متشنج این روزهای شهر بارسلون ناشی می‌شود، سبب شد تا از ال‌کلاسیکوی ۲۴۳ به عنوان امنیتی‌ترین مسابقه در تاریخ دیدارهای دو تیم بارسولنا و رئال مادرید یاد شود.

مسابقه حساس چهارشنبه شب میان دو غول فوتبال اسپانیا و اروپا با برتری نسبی آبی اناری‌پوشان آغاز شد اما به تدریج با خروج رئال از فشار ابتدایی مسابقه به حالت تعادل درآمد. شاگردان ارنستو والورده همانطور که آمار کلی مسابقه نشان می‌دهد به نسبت بیشتر از سفیدپوشان رئال مالک توپ و میدان بودند اما نتوانستند از این برتری به خوبی استقاده کنند.

بارسلونا برغم امتیاز میزبانی آنطور که انتظار می‌رفت ظاهر نشد و حتی در برخی دقایق مسابقه نیز تا آستانه دریافت گل دروازه‌اش به خطر افتاد. در سوی دیگر شاگردان زیدان نیز که برای پیشی گرفتن در کورس قهرمانی نیاز به این برد داشتند نتوانستند از ضعف‌های تیم بارسلونا در این مسابقه به خوبی استفاده کنند.

رئال در دقایق ابتدایی و همچنین در انتهای مسابقه صاحب دو موقعیت مناسب برای گلزنی شد که به بی دقتی مهاجمان به هدر رفت.

بارسلونا و رئال که هر دو از هفده مسابقه ۳۶ امتیاز دارند به سبب تفاضل گل به ترتیب در مکان های اول و دوم جدول رقابت‌های لالیگا جای دارند.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی تجمع هوداران جنبش جدایی طلب کاتالونیا که پیش از مسابقه در پی درگیری‌های پراکنده با ماموران امنیتی به خشونت کشیده شد و دست کم یازده نفر در جریان این درگیری‌های زخمی شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید