Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

صدها پزشک فرانسوی دولت ماکرون را تهدید به استعفاء دسته‌جمعی کردند

صدها پزشک فرانسوی دولت ماکرون را تهدید به استعفاء دسته‌جمعی کردند
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پزشکان بیمارستان های دولتی در فرانسه در اعتراض به عدم پاسخ گویی مناسب و عدم همراهی دولت در مذاکرات تهدید کرده اند که در صورت ادامه این وضع از پست های دولتی کناره گیری خواهندکرد.

آگهی

حدود ۶۶۰ پزشک و متخصص فرانسوی که در بیمارستان‌های دولتی مشغول بکار هستند، با انتشار نامه ای سرگشاده دولت را تهدید به استعفای دسته جمعی کردند.

پزشکان می گویند درصورتی که دولت امانوئل ماکرون فکری به حال تجهیز و نوسازی بیمارستان ها و استخدام کارکنان بیشتر نکند، از سمت ها خود کنار خواهند رفت.

روزنامه «لودیمانش» روز یکشنبه این نامه را منتشر کرد. تیتر این نامه پزشکان «مرگ بیمارستان های دولتی» است.

پزشکان می گویند طرف مورد مذاکره آنها، دولت، اجازه پیشرفت در مذاکرات را نمی دهد و به همین دلیل این پزشکان درصورت ادامه این وضع مسئولیت های دولتی خود را قبول نخواهندکرد. دولت امانوئل ماکرون با یکی از پیچیده ترین بحران های داخلی مواجه است. اعتصاب سراسری کارکنان دولت یازده روز است که ادامه دارد.

این کارکنان دولت خواهان افزایش بودجه بیمارستان ها در فرانسه شده اند. آنها در این نامه نوشته اند که دست کم دولت باید ۳۰۰ میلیون یورو به بودجه بیمارستان ها بیفزاید چرا که در حال حاضر وضعیت اضطراری است.

پزشکان و پرستاران فرانسوی، همچون بسیاری دیگر از کارکنان دولت در فرانسه، خواستار اعتصاب و اعتراض در روز سه شنبه، ۱۶ دسامبر شده اند.

پزشکان بیمارستان های دولتی، که کارمند دولت به حساب می آیند، می گویند شرایط کاری در بیمارستان های این کشور به وضعیت "خطرناک" رسیده است. بسیاری از بیمارستان های فرانسه، با توجه به ادعای پزشکان، بدلیل ازدحام بیماران و کمبود نیروی انسانی نمی توانند میزبان بیماران جدید باشد و برخی از بیماران در هفته های اخیر برای درمان خود به بیمارستان های در ۲۰۰ کیلومتری محل سکونت مراجعه کردند.

بزرگترین هشدار پزشکان نسبت به وضعیت وخیم سرویس های اورژانس در این کشوراست. پزشکان در نامه خود خواستار افزایش تخت های بیمارستانی شده اند. هم چنین در مطالبات آن ها سخنانی درباره افزایش حقوق و پاداش پزشکان و پرستاران، خصوصا در بخش اورژانس مطرح شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب عمومی در فرانسه ۶۰۰ کیلومتر راه‌بندان ایجاد کرد

دومین روز اعتصاب سراسری در فرانسه؛ معترضان که هستند و چه می‌خواهند؟

فرانسه در آستانه اعتصاب بزرگ سراسری؛ ماکرون: اصلاحات گریزناپذیر است