بودجه ۱۵۰ میلیون یورویی اسپانیا برای تسهیل شرایط پناهجویان آمریکای لاتین

بودجه ۱۵۰ میلیون یورویی اسپانیا برای تسهیل شرایط پناهجویان آمریکای لاتین
نگارش از یورونیوز فارسی

شورای شهر مادرید اعلام کرده است که بین ماههای ژانویه تا اکتبر سال جاری بیش از ۵۰ هزار درخواست پناهندگی را ثبت کرده‌اند. این در حالی است که در سراسر سال ۲۰۱۸ کل متقاضیان پناهجویی ۳۶ هزار نفر بوده‌اند.

دولت اسپانیا روز جمعه بودجه‌ ۱۵۰ میلیون یورویی را به تصویب رساند تا شرایط اسکان و رسیدگی به پناهجویانی که از آمریکای لاتین وارد این کشور می‌شوند و شمارشان رو به افزایش است، تسهیل کند. به گفته سخنگوی دولت اسپانیا ۲۵ میلیون یورو از این بودجه توسط اتحادیه اروپا تامین می‌شود.

این بودجه همچنین بدلیل نیازها و تقاضاهای پناهجویان و با هدف کمک به سیستم خدمات اجتماعی کشور تصویب شده است.

شمار متقاضیان پناهندگی در اسپانیا بدلیل بحران‌های سیاسی و فقر در کشورهای اسپانیایی زبان مانند ونزوئلا و کلمبیا، افزایش بی سابقه‌ای یافته‌ است. شورای شهر مادرید اعلام کرده است که بین ماههای ژانویه تا اکتبر سال جاری بیش از ۵۰ هزار درخواست پناهندگی را ثبت کرده‌ است. این در حالی است که در سراسر سال ۲۰۱۸ کل متقاضیان پناهجویی ۳۶ هزار نفر بوده‌اند.

دفتر خدمات اجتماعی مادرید بدلیل افزایش تعداد پناهجویان در ماه گذشته میلادی دیگر جایی برای اسکان پناهجویان ندارد. ده‌ها خانواده در مقابل این دفتر در خیابان چادر زده‌اند به امید اینکه جایی برای اسکان آنها پیدا شود.

دولت محلی مادرید اعلام کرده است ماه ژانویه مرکز پذیرش موقت پناهجویان را در پایتخت افتتاح خواهد کرد تا قدمی در کمک به پناهجویان برداشته شود.

مطالب مرتبط