Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بودجه ۱۵۰ میلیون یورویی اسپانیا برای تسهیل شرایط پناهجویان آمریکای لاتین

بودجه ۱۵۰ میلیون یورویی اسپانیا برای تسهیل شرایط پناهجویان آمریکای لاتین
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای شهر مادرید اعلام کرده است که بین ماههای ژانویه تا اکتبر سال جاری بیش از ۵۰ هزار درخواست پناهندگی را ثبت کرده‌اند. این در حالی است که در سراسر سال ۲۰۱۸ کل متقاضیان پناهجویی ۳۶ هزار نفر بوده‌اند.

آگهی

دولت اسپانیا روز جمعه بودجه‌ ۱۵۰ میلیون یورویی را به تصویب رساند تا شرایط اسکان و رسیدگی به پناهجویانی که از آمریکای لاتین وارد این کشور می‌شوند و شمارشان رو به افزایش است، تسهیل کند. به گفته سخنگوی دولت اسپانیا ۲۵ میلیون یورو از این بودجه توسط اتحادیه اروپا تامین می‌شود.

این بودجه همچنین بدلیل نیازها و تقاضاهای پناهجویان و با هدف کمک به سیستم خدمات اجتماعی کشور تصویب شده است.

شمار متقاضیان پناهندگی در اسپانیا بدلیل بحران‌های سیاسی و فقر در کشورهای اسپانیایی زبان مانند ونزوئلا و کلمبیا، افزایش بی سابقه‌ای یافته‌ است. شورای شهر مادرید اعلام کرده است که بین ماههای ژانویه تا اکتبر سال جاری بیش از ۵۰ هزار درخواست پناهندگی را ثبت کرده‌ است. این در حالی است که در سراسر سال ۲۰۱۸ کل متقاضیان پناهجویی ۳۶ هزار نفر بوده‌اند.

دفتر خدمات اجتماعی مادرید بدلیل افزایش تعداد پناهجویان در ماه گذشته میلادی دیگر جایی برای اسکان پناهجویان ندارد. ده‌ها خانواده در مقابل این دفتر در خیابان چادر زده‌اند به امید اینکه جایی برای اسکان آنها پیدا شود.

دولت محلی مادرید اعلام کرده است ماه ژانویه مرکز پذیرش موقت پناهجویان را در پایتخت افتتاح خواهد کرد تا قدمی در کمک به پناهجویان برداشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درباره وضعیت پناهندگی در اروپا طی سال ۲۰۱۹ چه می‌دانیم؟

بوسنی؛ پناهجویان حاضر به ترک اردوگاه جنگلی «ووچیاک» نیستند

موج خودکشی پناهجویان در پی پیروزی ائتلاف راست‌گرایان در استرالیا