Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماکرون در مراسم تدفین سربازان کشته شده در مالی: آنها برای ما جان باختند

ماکرون در مراسم تدفین سربازان کشته شده در مالی: آنها برای ما جان باختند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماکرون در این مراسم که حدود ۲۵۰۰ نفر از جمله خانواده‌های نظامیان جان‌باخته و همچنین ابراهیم بوبکر کیتا،‌ رئیس جمهوری مالی حضور داشت گفت: «در برابر فداکاری آنها تعظیم می‌کنم. آنها برای همه ما جان‌ باختند.»

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه در مراسم رسمی تشییع جنازه ۱۳ نظامی جانباخته در مالی گفت که تمام گزینه‌ها برای کارآمد کردن «عملیات برخانه» روی میز است.

ماکرون در این مراسم که با شرکت حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر از جمله خانواده‌های نظامیان جان‌باخته و همچنین ابراهیم بوبکر کیتا،‌ رئیس جمهوری مالی در کاخ الیزه برگزار شد، گفت: «در برابر فداکاری آنها تعظیم می‌کنم. آنها برای همه ما جان‌ باختند. آنها در جریان عملیات، برای فرانسه و برای حفاظت از مردم ساحل، برای امنیت هموطنانشان و برای آزادی جهان، برای ما که اینجا هستیم کشته شدند.»

امانوئل ماکرون همچنین در این مراسم به این ۱۳ نظامی کشته شده بطور نمادین مدال «لژیون دونور»، مدال ملی افتخار فرانسه را اهدا کرد.

هفته گذشته در اثر برخورد دو هلیکوپتر ارتش فرانسه در کشور مالی، ۱۳ نظامی این کشور جان‌باختند. نظامیان فرانسوی از سال ۲۰۱۳ و در کادر «عملیات برخانه» که عملیاتی برای مبارزه با گروه‌های تروریستی اسلامگرا در منطقه ساحل و صحرای آفریقاست، در این منطقه حضور دارند.

حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نیروی ارتش فرانسه سرگرم مبارزه با اسلامگرایان افراطی در این منطقه از آفریقا هستند.

این حادثه یکی از سنگین‌ترین تلفات ارتش فرانسه از زمان حمله به هتل دراکار در بیروت در سال ۱۹۸۳ به شمار می‌رود که در جریان آن ۵۸ نظامی فرانسوی کشته شدند.

از آغاز عملیات‌ نظامی فرانسه در ساحل در سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون و با کشته شدن این ۱۳ نفر، شمار نظامیان فرانسوی جان‌باخته در این منطقه به ۳۸ نفر رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست ائتلاف ساحل در فرانسه برای تشدید مبارزه علیه اسلام‌گرایان افراطی

سقوط یک فروند اف ۱۶ بلژیکی در غرب فرانسه

«مداخله نظامی فرانسه در آفریقای مرکزی طولانی و پرهزینه است»