Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سقوط یک فروند اف ۱۶ بلژیکی در غرب فرانسه

سقوط یک فروند اف ۱۶ بلژیکی در غرب فرانسه
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی منابع خبری می‌گویند که یکی از خلبان‌ها پس از خروج اضطراری بر روی کابل‌ فشار قوی برق فرود آمده است.

آگهی

یک فروند هواپیمای اف-۱۶ بلژیکی روز پنجشنبه در شهر موریبان، واقع در غرب فرانسه سقوط کرد.

به گفته مقامات فرانسوی هر دو خلبان توانسته‌اند به موقع خروج اضطراری انجام دهند. فرمانداری منطقه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که موقعیت هر دو خلبان ردیابی شده و هر دو زنده هستند.

با این وجود برخی منابع خبری می‌گویند که یکی از خلبان‌ها بر روی کابل‌ فشار قوی برق فرود آمده است.

بر اساس گزارش استانداری منطقه ای که حادثه در آن روی داده هواپیما هنگام پرواز سلاحی را حمل نمی کرده و تحقیثقات در باره جزئیات بیشتر این حادثه همچنان ادامه دارد.

به گفته منابع محلی امدادرسانان به موقع خود را به محل حادثه رسانده و موفق شده اند به یکی از دو خلبان این هواپیمای نظامی دسترسی پیدا کنند.

به گزارش استانداری موریبان، دومین خلبان که با چتر نجات به روی یک کابل فشار قوی افتاده بود تا لحظه مخابره خبر از همان نقطه آویزان بود و ماموران کنترل و نظارت بر شبکه برق فشار قوی با حضور در محل تلاش داشتند تا وی را از مخمصه نجات دهند.

گفته می شود یک حریم امنیتی پانصد متری در محل سقوط هواپیما ایجاد شده و ماموران ژاندارمری نیز برای تامین امنیت در محل حضور یافته اند.

استانداری موریبان برای مدیریت بهتر حادثه حوالی ظهر یک سلول بحران را تشکیل داد. بر اساس این گزارش حدود چهل مامور آتش نشانی و بیست فروند از تجحهیزات امدادرسانی متعلق به مدیریت شهری برای امدادرسانی بیشتر به حال آماده باش درآمده اند.

وزارت دفاع بلژیک نیز در بیانیه ای تایید کرد که یک جنگنده اف شانزده دو کابینه صبح روز پنجشنبه هنگام پرواز تمرینی در نزدیکی منطقه «لوریان» دچار سانحه شده و سقوط کرده است. مقامات بلژیکی با اعلام اینکه یک گروه از ماموران امنیتی پروازی این کشور به محل حادثه اعزام شده اند، تایید کرده اند که دو خلبان با فعال کردن به موقع صندلی‌پران از مرگ گریخته اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بلژیک ۳۰ میلیون یورو برای نوسازی خودروهای زرهی هدر داده است»

سقوط قطعات هواپیمای مسافربری نروژ دردسر ساز شد

سرنگونی هواپیمای «حامل اسرای جنگی اوکراین»؛ پوتین: قطعا با پاتریوت آمریکایی سرنگون شد