Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هند؛ تجاوز جمعی و قتل یک زن جوان صدها تن را به خیابان کشاند

تظاهرات در شهرهای هند پس از تجاوز جنسی و قتل یک زن جوان
تظاهرات در شهرهای هند پس از تجاوز جنسی و قتل یک زن جوان Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با برپایی تظاهرات در دهلی نو،‌ حیدرآباد، بنگلور،‌ کلکته و چند شهر دیگر هند،‌ پلیس راجستان،‌ بزرگترین ایالت هندوستان واقع در شمال این کشور از کشف جسد برهنه یک دختر بچه شش ساله خبر داد.

آگهی

در پی تجاوز جمعی به یک زن جوان هندی و قتل وی صدها تن از ساکنان این کشور روز دوشنبه برای ابراز انزجار و نیز درخواست برخورد شدید با عاملان این حادثه در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرده است که یکی از نمایندگان زن پارلمان هند حتی خواستار اعدام بدون محاکمه قضایی عاملان این جنایت شده است.

جایا باچان،‌ هنرمند سابق و سیاسمتدار هندی که همسر آمیتاب باچان،‌ هنرپیشه سرشناس این کشور است طی سخنانی در پارلمان تاکید کرده است که عاملان جنایت یاد شده باید بدون طی شدن مراحل قضایی اعدام شوند. تعداد دیگری از نمایندگان پارلمان هند نیز افزایش خشونت های جنسی در این کشور را با مطول و ناکارآمد بودن رویه قضایی جهت برخورد با این نوع جنایات مرتبط دانسته‌اند.

بر اساس این گزارش همزمان با برپایی تظاهرات در دهلی نو،‌ حیدرآباد، بنگلور،‌ کلکته و چند شهر دیگر هند،‌ پلیس راجستان،‌ بزرگترین ایالت هندوستان واقع در شمال این کشور از کشف جسد برهنه یک دختر بچه شش ساله خبر داد.

به گزارش منابع پلیس، تحقیقات اولیه در خصوص این پرونده نشان می‌دهد که دختر خردسال هندی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و سپس با کمربند روپوش مدرسه‌اش خفه شده است.

تظاهرکنندگان هندی روز دوشنبه برای فریاد زدن خشم خود از تجاوز گروهی و قتل یک دامپزشک زن بیست و هفت ساله به خیابان آمده بودند که چهارشنبه شب در یکی از جاده های پرتردد حومه حیدرآباد به دام متجاوزان افتاده بود.

در گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است تظاهرکنندگان خشمگین که روز دوشنبه به خیابان های حیدرآباد آمده بودند تلاش داشتند برای دسترسی به چهار مظنون این جنایت وارد کلانتری مرکزی شهر شوند که با دخالت نیروهای پلیس متفرق شدند.

گفته می‌‌شود که چهار نفر در ارتباط با این جنایت دستگیر شده‌اند. این افراد پیشتر لاستیک موتور دامپزشک جوان را در غیاب وی پنچر کرده و با سپس به بهانه کمک‌رسانی خود را به وی نزدیک کرده بودند.

به گزارش پلیس حیدرآباد،‌ عاملان جنایت به این بهانه موتور مقتول را برای تعمیر به داخل یک پارکینگ کنار جاده‌ای برده و پس از تجاوز به زن جوان وی را با ریختن بنزین به روی بدنش سوزانده و به قتل رسانده‌اند.

خشونت‌های جنسی بر ضد زنان امری متداول در کشور هند است. تجاوز جنسی به یک دختر دانشجو در سال ۲۰۱۲ که داخل اتوبوسی در دهلی نو انجام شده بود خشم و انزجار گسترده ساکنان این کشور را به همراه داشت و واکنش‌های زیادی را نیز در سطح جهان برانگیخت.

طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده بیش از ۳۳ هزار مورد تجاوز جنسی در سال ۲۰۱۷ در هند به ثبت رسیده که ده هزار نفر از قربانیان آن را افراد زیر سن قانونی تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به دلایل افزایش خشونت علیه زنان در هند

دادگاه، شکایت زن هندی درباره «رابطه جنسی غیرطبیعی» شوهرش را رد کرد

«پیکر زن میدان جنگ نیست»؛ زنان هندی خانه فرد مظنون در پرونده تجاوز جنسی را به آتش کشیدند