اوکراین: کشتی‌های پس داده شده توسط روسیه در وضعیت بسیار بد قرار دارند

اوکراین: کشتی‌های پس داده شده توسط روسیه در وضعیت بسیار بد قرار دارند
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش اوکراین اعلام کرده است کشتی‌های جنگی این کشور، که روسیه در ماه نوامبر سال گذشته توقیف کرده بود و به تازگی آن‌ها را پس داده است، در شرایط بسیار بد قرار دارند به نحوی که به تنهایی قادر به حرکت نیستند.

آگهی

ارتش اوکراین اعلام کرده است کشتی‌های جنگی این کشور، که روسیه در ماه نوامبر سال گذشته توقیف کرده بود و به تازگی آن‌ها را پس داده است، در شرایط بسیار بد قرار دارند به نحوی که قادر به حرکت نیستند.

ایهور وروچنکو، فرمانده نیروی دریایی اوکراین، روز چهارشنبه ۲۰ نوامبر گفت: «این کشتی‌ها به خودی خود نمی‌توانند تکان بخورند. روس‌ها داغان‌شان کرده‌اند حتی لامپ‌ها و پریزهای برق توالت‌ها را از جا درآورده‌اند. ما وحشی‌گری روس‌ها را به تمام دنیا نشان خواهیم داد.»

نیروی دریایی روسیه روز بیست و پنجم نوامبر سال ۲۰۱۸ سه ناوچه اوکراینی و ۲۴ ملوان آنها را به اتهام ورود «غیرقانونی» به قلمرو آبی روسیه در تنگه کرچ، محل اتصال دریای آزوف به دریای سیاه، توقیف کرد، امری که سبب واکنش‌ شدید آمریکا و اتحادیه اروپا شد.

پیشتر یک خبرنگار رویترز در منطقه گزارش داده بود سه ناوچه اوکراینی روز یکشنبه از تنگه کرچ به سمت دریای سیاه یدک کش شده‌اند.

با وجود پرتنش بودن روابط میان روسیه و اوکراین از زمان سرنگونی دولت یانوکویچ در سال ۲۰۱۴ میلادی و الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه، در ماه‌های گذشته و همزمان با به قدرت رسیدن ولودیمیر زلنسکی در اوکراین، مناسبات میان مسکو و کی‌یف بهتر شده است

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفت‌وگوهای صلح؛ رهبران روسیه و اوکراین برای نخستین بار دور یک میز نشستند

مبادلۀ ۷۰ زندانی روس و اوکراینی؛ اعلام آمادگی دو کشور برای بهبود روابط

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد