Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

غواص زن ترکیه‌ای رکورد جهانی شنای یک‌نفس را شکست

غواص زن ترکیه‌ای رکورد جهانی شنای یک‌نفس را شکست
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شائقه ارجمن غواص ترکیه‌ای روز دوشنبه ۲۸ اکتبر توانست ۱۰۰ متر یک نفس در آبهای یخی غار گلیندره کشورش بدون استفاده از تجهیزات غواصی شنا کند و یک رکورد جهانی به ثبت برساند. رکود پیشین شنای یک نفس به طول۹۰ متر بود.

آگهی

شائقه ارجمن غواص ترکیه‌ای روز دوشنبه ۲۸ اکتبر توانست ۱۰۰ متر یک نفس در آبهای یخی غار گلیندره کشورش بدون استفاده از تجهیزات غواصی شنا کند و یک رکورد جهانی به ثبت برساند. رکود پیشین شنای یک نفس به طول۹۰ متر بود. غار گلیندره در استان جنوبی مرسین ترکیه واقع شده و قدمت آن به دوران عصر یخبندان باز می‌گردد.

این شناگر ۳۴ ساله رکوردی را که شکست به سربازان و مردم کشورش تقدیم کرد و در آستانه ۹۶ امین سالگرد تشکیل جمهوری ترکیه نوین سلام نظامی داد.

ماجرای سلام نظامی ورزشکاران ترکیه به ویژه پس از حملات اخیر ترکیه به کردها در مرزهای شمال شرقی سوریه خبرساز شده و انتقادهایی به همراه داشته است. ملی‌پوشان تیم ملی فوتبال ترکیه ماه اکتبر همین سال پس از گل پیروزی‌ «چنگ توسون» در دقیقه ۸۹ بازی، کنار دروازهٔ فرانسه صف بستند و رو به تماشاگران سلام نظامی دادند. بازی دو تیم ترکیه و فرانسه در چهارچوب مسابقات مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ برگزار می‌شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشریه فرانسوی اردوغان را «نابودگر» خواند؛ آنکارا لوپوئن را به دادگاه می‌کشاند

یوفا سلام نظامی ملی‌پوشان ترکیه را بررسی می‌کند

انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه چگونه به جنبش‌های زنان این کشور جان دوباره بخشید؟