نشریه فرانسوی اردوغان را «نابودگر» خواند؛ آنکارا لوپوئن را به دادگاه می‌کشاند

نشریه فرانسوی اردوغان را «نابودگر» خواند؛ آنکارا لوپوئن را به دادگاه می‌کشاند
نگارش از یورونیوز فارسی

در پایین تصویر پرسیده شده است: «آیا خواهیم گذاشت کردها را کشتار و اروپا را تهدید کند؟»

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، از یک مجله فرانسوی که با تیتری درشت در جلدش او را به پاکسازی قومی متهم کرده است شکایت می‌کند.

نشریه لوپوئن روی جلد شماره روز گذشته خود را به تصویری از رجب طیب اردوغان در حال سلام نظامی اختصاص داده بود و بالای آن درج کرده بود: « نابودگر؛ پاکسازی قومی، روش اردوغان». در پایین تصویر نیز پرسیده شده است: «آیا خواهیم گذاشت کردها را کشتار و اروپا را تهدید کند؟»

خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه گزارش داده است که در پی چاپ این شماره نشریه، دادستان عمومی آنکارا به دلیل آنچه حمله به «شرف و کرامت» رئیس جمهور ترکیه خوانده است از سردبیر و رئیس بخش بین الملل لوپوئن شکایت کرده است.

ارتش ترکیه در ماه جاری میلادی عملیاتی موسوم به «چشمه صلح» را برای بیرون راندن شبه نظامیان کرد از نوار مرزی در شمال سوریه انجام داد. آنکارا نیروهای کرد دموکراتیک سوریه را «تروریست» می‌داند.

شماری از کشورهای غربی نگران‌ هستند طرح اسکان آوارگان سوری در شمال این کشور توسط ترکیه، ترکیب جمعیتی را در منطقه مرزی به هم بزند. برخی رسانه های غربی به همین دلیل ترکیه را به پاکسازی قومی متهم می کنند، اتهامی که آنکارا آن را رد می‌کند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حمله نظامی ترکیه به سوریه