Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس جمهوری شیلی با طرح یک بسته پیشنهادی، از مردم عذرخواهی کرد

رئیس جمهوری شیلی با طرح یک بسته پیشنهادی، از مردم عذرخواهی کرد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پینیه‌را که پیش از این سرسختانه در برابر معترضان مقاومت کرده بود، ضمن اذعان به «بی‌بصیرتی»، از هموطنانش خواست او را ببخشند.

آگهی

پنج روز پس از آغاز بحران و بروز درگیری‌های خونین در شیلی، سباستین پینیه‌را، رئیس جمهوری این کشور برای پایان دادن به بحران جاری مجموعه‌ای از تدابیر اجتماعی را در قالب بسته پیشنهادی مطرح کرد.

سباستین پینیه‌را که پیش از این سرسختانه در برابر معترضان مقاومت کرده بود، روز سه‌شنبه ۳۰ مهر گفت: «من قبول دارم که مشکلات ناشی از بی‌بصیرتی بوده و از این بابت از هموطنانم می‌خواهم که مرا ببخشند.»

رئیس جمهور شیلی که از جناح سیاسی راست میانه است، در مورد بسته پیشنهادی خود گفت که در این بسته از جمله افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق بازنشستگی و نیز لغو افزایش بهای برق پیش‌بینی شده است.

اندکی پیش‌تر، آندرئاس چادویک، وزیر کشور شیلی از تشکیل نشست رئیس جمهوری با نمایندگان احزاب مختلف از جمله احزاب اپوزیسیون چپ میانه پرده برداشته بود. چادویک گفته بود: «رئیس جمهوری با دقت بسیار پیشنهادهای مختلف را شنیده و به زودی برنامه اجتماعی پیشنهادی خود را با مردم در میان خواهد گذاشت.»

با این حال حزب سوسیالیست، اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون شیلی و نیز احزاب چپ تندرو در این نشست شرکت نکردند.

در پی اعلام افزایش بهای حمل و نقل همگانی در شیلی، اعتراض‌های خیابانی در پایتخت، سانتیگو و دیگر شهرهای این کشور از جمعه شب گذشته آغاز شد. راهپیمایان در ادامه به گرانی و افزایش قیمت‌ها در شبه‌های گذشته اعتراض کردند.

آشوب و درگیری در روزهای اخیر در شیلی تاکنون ۱۵ کشته بر جای گذاشته است.

کشور شیلی با جمعیت نزدیک به ۱۸ میلیون نفر در آمریکای لاتین واقع شده و ۷ و نیم میلیون نفر از جمعیت آن در پایتخت، سانتیاگو زندگی می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران زن در شیلی پرفرمنس «تو متجاوز هستی» را در برابر استادیوم ملی سانتیاگو اجرا کردند

رئیس جمهوری شیلی در سومین شب ناآرامی‌ها: کشور ما درگیر جنگ است

معترضان در شیلی با وجود اعلام وضعیت اضطراری بار دیگر به خیابان‌ها آمدند