آدمک به دار آویخته شده گرتا تونبرگ در رم؛ مقامات ایتالیا تحقیق می‌کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آدمک به دار آویخته شده گرتا تونبرگ در رم؛ مقامات ایتالیا تحقیق می‌کنند
کپی رایت  عکس از رویترز

مقامات ایتالیا می گویند در مورد کشف آدمک دار زده شده گرتا تونبرگ، فعال ۱۶ سال مبارزه با تغییرات آب و هوایی تحقیق خواهند کرد.

آدمکی به شکل گرتا تونبرگ در زیر یکی از پل های رم، پایتخت ایتالیا کشف شده است. بر روی این آدمک که همچون گرتا تونبرگ سوئدی موهایی بافته شده داشت نوشته بود: «گرتا خدای شما است!»

تصاویری از آدمک به دار آویخته شده گرتا تونبرگ در شبکه های اجتماعی پخش شده است.

ویرجینیا راجی، شهردار رم که عضو «جنبش پنج ستاره» است کشف این آدمک را «شرم آور» خوانده و با گرتا تونبرگ و خانواده این نوجوان سوئدی ابراز همدردی کرده است. سرجیو کوستا، وزیر محیط زیست دولت ایتالیا نیز به دار آویختن آدمک گرتا تونبرگ را «یک عمل جنایی غیر قابل پذیرش» توصیف کرده است.

نیکولا زینگارتی، رهبر حزب دموکرات ایتالیا که شریک «جنبش پنج ستاره» در دولت ائتلافی است نیز نمایش آدمک به دار آویخته شده گرتا تونبرگ را محکوم کرد.

گرتا تونبرگ از بیش از یک سال پیش تظاهرات هفتگی دانش آموزان سوئد را در اعتراض به تغییرات اقلیمی سازماندهی کرده است. این اعتراضات که روزهای جمعه برگزار می شود به تدریج در شهرهای دیگر کشورهای جهان نیز برگزار شد. امری که باعث شد گرتا تونبرگ به شهرتی جهانی دست یابد.

وی ماه گذشته در جریان نشست سازمان ملل متحد درباره تغییرات اقلیمی به تندی از رهبران جهان انتقاد کرد.

آدمک گرتا تونبرگ در حالی در رم کشف شد که کنشگران مبارزه با تغییرات اقلیمی روز دوشنبه در این شهر همچون بسیاری دیگر از شهرهای جهان با حضور در میادین و خیابان ها و مسدود کردن رفت و آمد در آنها به دولت ها به دلیل عدم واکنش مناسب در برابر تغییرات آب و هوایی اعتراض کردند.