Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دونالد ترامپ: چین باید تحقیقی را درباره جو بایدن‌ و پسرش انجام دهد

دونالد ترامپ: چین باید تحقیقی را درباره جو بایدن‌ و پسرش انجام دهد
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای ترامپ با وجود جنجال و حاشیه‌های به وجود آمده درباره درخواستش از رئیس جمهوری اوکراین گفت: «به هرحال، چین هم باید تحقیقی را درباره بایدن‌ها آغاز کند. آنچه که در چین اتفاق افتاد به همان بدی است که در اوکراین اتفاق افتاده است.»

آگهی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که چندی است در معرض خطر استیضاح دموکرات‌‌ها قرار گرفته، روز پنج‌شنبه ۳ اکتبر (یازدهم مهر) در میان خبرنگاران گفت که باید از چین نیز خواست تا دربارۀ بایدن‌ها (جو بایدن و پسرش) تحقیق کند.

دموکرات‌های کنگره آمریکا با تایید خبر درخواست کمک رئیس جمهوری آمریکا از همتای اوکراینی خود برای تحقیق دربارۀ پسر جو بایدن، تحقیقات دربارۀ ضرورت استیضاح دونالد ترامپ آغاز کرده‌اند.

آقای ترامپ با وجود جنجال و حاشیه‌های به وجود آمده دربارۀ درخواستش از رئیس جمهوری اوکراین گفت: «به هرحال، چین هم باید تحقیقی را درباره بایدن‌ها آغاز کند. آنچه که در چین اتفاق افتاد به همان بدی است که در اوکراین اتفاق افتاده است.»

جو بایدن که پیش از این در دوران باراک اوباما معاون رئیس جمهوری آمریکا بود، نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی محسوب می‌شود و پسر او هانتر بایدن، مدیر و عضو هیأت مدیره یک شرکت گازی در اوکراین است.

به گزارش روزنامه گاردین، جو بایدن در سال ۲۰۱۳ میلادی در جریان سفری به چین، پسرش را نیز با هواپیمای رسمی دولت با خود برده است. هانتر بایدن در آن زمان به دنبال راه‌اندازی یک صندوق سهامی بود که قرار بود بخشی از سرمایه مالی آن از سوی سرمایه‌گذاران چینی تامین شود.

پسر جو بایدن به خبرگزاری ان‌بی‌سی گفته است که در آن سفر، با یک سرمایه‌گذار چینی ملاقات کرده اما این ملاقات بیشتر جنبه معاشرتی داشته است.

بیشتر بخوانید: همه آنچه باید درباره تحقیقات استیضاح ترامپ دانست

آقای ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود آیا از شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین خواسته که چنین تحقیقی انجام دهد، گفت: «نه، من هنوز چنین درخواستی نکرده‌ام ولی می‌شود دربارۀ این موضوع فکر کرد.»

سفارت چین به درخواست‌های رویترز درباره واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، پاسخ نداده است.

کیت بدینگفیلد، معاون مدیر تبلیغات انتخاباتی جو بایدن در واکنش به اظهارات آقای ترامپ گفت: «این سخنان نشان می‌دهد که ترامپ از روی استیصال به تئوری‌های توطئه که نادرست بودن آن‌ها روشن است، متوسل می‌شود. دولت او در حال سقوط آزاد است.»

بر اساس گزارش ان‌بی‌سی، آقای ترامپ در ادامه صحبت‌هایش درباره چین گفت: «من اطمینان دارم رئیس جمهوری شی، دوست ندارد زیر ذره‌بین برود. آن هم برای موضوعی مثل این که شخصی که به تازگی از نیروی دریایی اخراج شده میلیاردها دلار از کشورش خارج کند.»

ایالات متحده آمریکا در بحبوحه یک جنگ تجاری با چین است. به نقل از شبکه ان‌بی‌سی، آقای ترامپ تنها چند لحظه قبل از بیان سخنانش درباره بایدن‌ها، درباره پیشرفت مذاکرات با پکن و احتمال رسیدن به یک توافق صحبت کرده و گفته بود: «اگر آنان کاری که ما می‌خواهیم انجام ندهند، ما قدرت زیادی داریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محافظان نوه جو بایدن به سمت سارقان خودرو تیراندازی کردند

پسر جو بایدن پذیرفت که در دو اتهام مالیاتی خود اعتراف کند

واکنش‌‌ها به عدم همکاری ترامپ با کمیته تحقیقات: شما فراتر از قانون نیستید