Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

حملات سایبری به شرکت هواپیمایی ایرباس: مهاجمان احتمالا از چین بوده‌اند

حملات سایبری به شرکت هواپیمایی ایرباس: مهاجمان احتمالا از چین بوده‌اند
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات امنیتی در فرانسه اعلام کرده‌اند که شرکت هواپیمایی ایرباس در ماه‌های اخیر هدف چندین حمله سایبری قرار گرفته است.

آگهی

مقامات امنیتی در فرانسه اعلام کردهاند که شرکت هواپیمایی ایرباس در ماههای اخیر هدف چندین حمله سایبری قرار گرفته است.

بنابر اعلام کارشناسان، این حملات با هدف جاسوسی صنعتی انجام شده و احتمالا از مبدا چین صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در طی چهار حمله بزرگ صورت گرفته به ایرباس، چهار شرکتی که به این مجموعه خدمات فنی ارائه می‌داده‌اند شامل شرکت مهندسی بین‌المللی Assystem، شرکت موتورسازی بریتانیایی رولزرویس و دو شرکت دیگر فرانسوی که نام آن‌ها مشخص نشده است هدف دزدی اطلاعات قرار گرفته‌اند.

ایرباس پیش از این در ماه ژانویه اعلام کرده بود که بخشی از داده‌های شخصی شرکت‌های پیمانکارانش در بخش هواپیمایی تجاری هدف سرقت سایبری قرار گرفته است.

رومن بوتان، کارشناس امنیتی در وبسایت بوست ائرو اسپیس، می‌گوید: «شرکت‌های بسیار بزرگ مثل ایرباس خیلی خوب محافظت می‌شوند و خیلی سخت است که بتوان از آن‌ها سرقت کرد. در حالی که شرکت‌های کوچک هدف‌های به مراتب بهتری به حساب می‌آیند.»

مطابق اطلاعات بدست آمده، مهاجمان در پی مدارک فنی از پروسه تست امنیتی قطعات مختلف هواپیما بوده‌اند. این پروسه رسمی اجازه می‌دهد که مسئولان بفهمند آیا قطعات از استاندارد امنیتی لازم برخوردار هستند یا نه. همچنین گزارش شده است که عاملان حمله قصد داشته‌اند اطلاعات مربوط به پیکربندی موتور هواپیمای نظامی A400M و هواپیمای تجاری A350 را بربایند.

منابع اطلاعاتی از متهم کردن رسمی چین به انجام حمله سایبری خودداری کرده‌اند و در این باره محتاط بوده‌اند. در عین حال گمان می‌رود این حملات توسط یک گروه هکری چینی متخصص در زمینه هوانوردی انجام شده باشد.

در سال ۲۰۱۸ چندین عضو این گروه، که وابسته به وزارت امنیت داخلی چین دانسته می‌شود، توسط وزارت دادگستری آمریکا به اتهام دزدی اطلاعات موتور هواپیماهای تجاری از دو شرکت جنرال الکتریک و سفران تحت تعقیب قرار گرفتند.

چین چندین سال است که به دنبال تکمیل اولین هواپیمای میان‌برد خود موسوم به C919 است با این حال به دلیل آنچه «ضعف در حوزه تحقیق و توسعه موتورسازی و الکترونیک هوانوردی» توصیف می‌شود، هنوز نتوانسته است این خط هوایی را نهایی کند.

هواپیمای مسافربری تجاری C919 چین قرار است در همان سطح رقیب اروپایی خود ایرباس A350 شروع به کار کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لوفت‌هانزا و هواپیمایی اتریش تعلیق پروازهایشان به تهران را تمدید کردند

شبکه مبادله تصاویر پورنو از کودکان در پناهگاه سابق ناتو متلاشی شد

افت بیلان مالی ایرباس بدلیل مشکلات مربوط به هواپیماهای نظامی ای۴۰۰ام