Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سامانه ارائه همزمان اطلاعات تکمیلی مسابقات فوتبال برای تماشاگران آزمایش شد

استادیوم فولکس واگن آرنا
استادیوم فولکس واگن آرنا
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استفاده کنندگان از این اپلیکیشن می‌توانند با یک راست کلیک ساده روی هر یک از بازیکنان، همزمان اطلاعات جامعی از وی نظیر سرعت دویدن، قدرت استارت، میزان کیلومتر طی شده و یا اطلاعات دیگر نظیر تعداد پاس‌های دقیق و یا از دست داده وی را دریافت کنند.

آگهی

مسئولان برگزاری رقابت‌های فوتبال لیگ حرفه‌ای آلمان، بوندسلیگا یک سامانه جدید اینترنتی را به آزمایش گذاشتند که به تماشاگران امکان می‌دهد همزمان با تماشای مسابقات فوتبال، جزئی‌ترین آمار مسابقه و اطلاعات مربوط به بازیکنان حاضر در زمین را روی گوشی‌های خود دریافت کنند.

این سامانه که روز دوشنبه برای نخستین بار در جهان در جریان دیدار تیم‌های ولفسبورگ و هافن‌هایم به آزمایش گذاشته شد از طریق یک اپلیکیشن همخوان با فناوری نسل پنجم شبکه تلفن همراه در اختیار تماشاگران قرار گرفت.

طرز کار این اپلیکیشن بسیار ساده و آسان است. تماشاگران و خبرنگاران حاضر در ورزشگاه‌ها به واسطۀ این سامانۀ نوظهور می‌توانند با گرفتن گوشی همراه به سوی زمین مسابقه، دقیق‌ترین و جزئی‌ترین اطلاعات و آمار را روی صفحه اسمارت فون خود دریافت کنند.

بدین ترتیب استفاده کنندگان از این اپلیکیشن می‌توانند با یک راست کلیک ساده روی هر یک از بازیکنان، همزمان اطلاعات جامعی از وی نظیر سرعت دویدن، قدرت استارت، میزان کیلومتر طی شده و یا اطلاعات دیگر نظیر تعداد پاس‌های دقیق و یا از دست داده وی را دریافت کنند.

فولکس واگن آرنا، استادیوم خانگی باشگاه ولفسبورگ نخستین ورزشگاه در کشور آلمان است که به زیر ساخت‌های حیاتی برای راه اندازی این سامانه اینترنتی مجهز شده است.

تماشاگران و خبرنگارانی که استفاده آزمایشی از این اپلیکیشن را تجربه کردند این امکان را داشتند که مسابقه میان تیم‌های ولفسبورگ و هافن هایم را هم با نگاه مستقیم به زمین و هم از طریق اکران اسمارتفون و دریافت اطلاعات تکمیلی دنبال کنند.

آندریاس هایدن، نماینده سازمان لیگ آلمان در توضیحی یادآور شده است که راه اندازی این سامانه برای ایجاد تغییر در سبک فعلی تماشای مسابقات نیست که با سردادن شعارهای آهنگین، تکان دادن پرچم تیم‌های محبوب و خوردن آبجو و سوسیس در ورزشگاه‌ها همراه است بلکه هدف تنها ارائه اطلاعات تکمیلی مسابقه به برخی گروه‌های هدف است.

آلمان کشوری که شبکه تلفن همراه مطلوبی ندارد و نسل چهارم فناوری شبکه تلفن همراه هنوز به صورت گسترده‌ای در آن فراگیر نشده به تازگی تلاش برای همگانی کردن استفاده از فناوری 5G را آغاز کرده است.

به گفته مدیر نوآوری شرکت مخابراتی وودافون، اوپراتوری که مسئولیت راه اندازی سامانه هوشمند ارائه اطلاعات تکمیلی در ورزشگاه ولفسبورگ را برعهده دارد تاکنون تنها پنجاه ایستگاه عملیاتی برای ارائه خدمات نسل پنجم شبکه تلفن همراه در آلمان ایجاد شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمایش سامانه تولید برف مصنوعی برای خنک کردن تماشاگران در بازیهای المپیک توکیو

رونمایی از مجسمه یوهان کرایف در برابر استادیوم نیوکمپ

تماشای مسابقات فوتبال در آلیانس آرنا از درون یک سوئیت مجلل