آزمایش سامانه تولید برف مصنوعی برای خنک کردن تماشاگران در بازیهای المپیک توکیو

تولید برف مصنوعی برای خنک کردن تماشاگران در بازیهای المپیک توکیو
تولید برف مصنوعی برای خنک کردن تماشاگران در بازیهای المپیک توکیو Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دمای تابستانی هوا در شهر توکیو معمولا از ۳۵ درجه فراتر می رود و با توجه به میزان رطوبت هشتاد درصدی در این شهر تحمل شرایط جوی برای شهروندان و به خصوص افراد غیر بومی با دشواری هایی همراه است.

آگهی

کمیته برگزار کننده بازیهای المپیک توکیو روز جمعه در حضور خبرنگاران یک سامانه تولید و انتشار برف مصنوعی را که قرار است در برخی از استادیوم ها از آن استفاده شود، آزمایش کرد.

از این سامانه آنطور که پیش بینی شده قرار است برای کاستن از دمای ورزشگاه ها و خنک کردن تماشاگران در جریان برخی از مسابقات در بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو بهره برداری شود.

دمای تابستانی هوا در شهر توکیو معمولا از ۳۵ درجه فراتر می رود و با توجه به میزان رطوبت هشتاد درصدی در این شهر تحمل شرایط جوی برای شهروندان و به خصوص افراد غیر بومی با دشواری هایی همراه است.

برگزار کنندگان بازیهای المپیک توکیو برای این تورنمنت مهم بین المللی که قرار است در گرم ترین دوره تابستانی یعنی اواخر ژوئیه تا ابتدای سپتامبر سال آینده برگزار شود تمهیداتی در نظر گرفته اند تا ورزشکاران و تماشاگران کم ترین آسیب و ناراحتی را از شرایط جوی متحمل شوند.

بر اساس این گزارش آزمایش سامانه تولید وانتشار برف مصنوعی در شرایط مناسبی برگزار نشد زیرا دمای هوا در روز جمعه پایین تر از حد معمول بود و نتیجه واقعی این آزمایش آنطور که پیش بینی می شد، بدست نیامد.

با این وجود خبرنگاران حاضر در مجموعه ای که قرار است میزبان مسابقات قایقرانی کانو باشند موفق شدند جزیئات این سامانه را از نزدیک مشاهده کنند. به گفته برخی شاهدان آنچه از این سامانه خارج و منتشر می شد بیشتر از برف به تکه های یخی خرد شده شباهت داشت.

گفته می شود سامانه یاد شده به مدت پنج دقیقه حدود سیصد کیلوگرم یخ خرد شده را در بخش های غیر سرپوشیده استادیوم که تماشاگران در آن زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دارند، پخش کرد.

فردی که در کمیته برگزاری بازیها مسئولیت مقابله با ناراحتی های ناشی از گرمای هوا را برعهده دارد پس از آزمایش این سامانه به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما تلاش داریم از هر ابزار و امکانی استفاده کنیم تا بتوانیم از تاثیر شدت دما بر تماشاگران و ورزشکاران بکاهیم.»

این فرد مسئول با اذعان به اشکالاتی که در این سامانه وجود دارد اعلام کرده است که تلاش برای بهبود و رفع ایرادات موجود ادامه دارد و نهایت کوشش به کار گرفته خواهد شد تا از این سیستم به خوبی در جریان بازی ها استفاده شود.

خیس شدن اندک تماشاگران و لغزنده شدن جایگاه ها از جمله ایراداتی که به این سامانه گرفته شده است. از سوی دیگر گفته می شود که با این سامانه تغییری در دمای ورزشگاه ایجاد نمی شود و تماشاگران تنها اندکی احساس خنکی می کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سامانه ارائه همزمان اطلاعات تکمیلی مسابقات فوتبال برای تماشاگران آزمایش شد

رئیس کمیته المپیک ژاپن اتهام پرداخت رشوه برای کسب میزبانی را رد کرد

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید