Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایران تایید کرد: نفت‌کش بریتانیایی آزاد می‌شود

ایران تایید کرد: نفت‌کش بریتانیایی آزاد می‌شود
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از آنکه اریک هانل، مدیرعامل شرکت سوئدی مالک نفت‌کش تحت پرچم بریتانیا که از سوی ایران توقیف شده، از احتمال آزادی آن تا پایان روز یکشنبه خبر داد مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان این خبر را تایید کرد.

آگهی

ساعاتی پس از آنکه مالک نفتکش استینا ایمپرو از رفع توقیف قریب الوقوع این نفتکش بریتانیای خبر داد، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان این احتمال را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس این مقام مسئول ایران از حرکت قریب الوقوع این نفتکش به سمت آبهای بین المللی خبر داده است. از قرار معلوم مراحل قانونی خروج نفتکش در حال انجام است. با این حال پرونده تخلف حقوقی همچنان مفتوح و قابل رسیدگی خواهد بود.

ساعاتی پیش تر اریک هانل، مدیرعامل شرکت سوئدی مالک نفت‌کش تحت پرچم بریتانیا که از سوی ایران توقیف شده، از احتمال آزادی آن تا پایان روز یکشنبه خبر داده بود.

آقای هانل، مدیر عامل شرکت استینا در گفتگو با تلویزیون دولتی سوئد(ای وی تی) ضمن اعلام این خبر گفت، تصمیم سیاسی لازم در خصوص آزادی استینا ایمپرو اتخاذ شده و مطابق اطلاعات واصله این نفت‌کش طی ساعت‌های آتی آزاد خواهد شد.

نفت‌کش استینا ایمپرو روز ۱۹ ژوئیه از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران به اتهام نقض قوانین بین‌المللی توقیف شد. این اقدام دو هفته پس از آن رخ داد که نفتکش حامل نفت ایران با نام گریس۱ در جبل الطارق توقیف شد. ابرنفتکش آدریان دریا-۱ (گریس-۱ سابق) پس از شش هفته توقیف سرانجام ساعت ۱۱ شب یکشنبه ۱۸ اوت (۲۷ مرداد) جبل‌الطارق را ترک کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو : آزاد شدن نفت‌کش ایرانی مایه تأسف است

هشدار بریتانیا به ایران: برای خروج از سایه، نفتکش ما را رفع توقیف کنید

ترزا می از دولت جبل‌الطارق به دلیل توقیف نفت‌کش ایران قدردانی کرد