نارضایتی دونالد ترامپ از هزینه‌های زندان گوانتانامو

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
 نارضایتی دونالد ترامپ از هزینه‌های زندان گوانتانامو

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از هزینه باز نگه‌داشتن زندان گوانتانامو ابراز نارضایتی کرد و گفت که دولت وی در حال مطالعه این موضوع است.

دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت: «هزینه باز بودن این زندان بسیار هنگفت است و فکر می‌کنم اختصاص این هزینه دیوانگی است.»

رئیس جمهوری آمریکا به‌عنوان جمهوریخواهی که قبلا از فعالیت این زندان حمایت کرده بود از اظهار نظر درباره اینکه مایل است چه تصمیمی درباره این زندان گرفته شود، امتناع کرد.

آقای ترامپ همچنین به وعده باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد که قول داده بود تا پایان دوران ریاست جمهوریش این زندان را ببندد اما موفق نشد. دونالد ترامپ افزود: «در حال حاضر در ارتباط با این زندان ما گیر افتاده‌ایم اما قصد داریم تصمیاتی درباره آن بگیریم.»

زندان گوانتانامو و نوع رفتارهایی که با زندانیان در این زندان صورت می گرفت به محکومیت جهانی آمریکا از سوی سازمان‌های حقوق بشری انجامیده است. زندانی که در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و پس از حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۱۱ به نیویورک و واشنگتن شاهد حضور زندانیانی بود که به القاعده منتسب بودند.

باراک اوباما وعده داده بود که این زندان را ببندد چرا که از نظر او با ارزش‌های آمریکا همخوانی نداشت با این حال او نتوانست مخالفان را در کنگره را راضی کند و عملا دوران ریاست جمهوریش در شرایطی به پایان رسید که این زندان همچنان فعالیت می کرد.