Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نارضایتی دونالد ترامپ از هزینه‌های زندان گوانتانامو

 نارضایتی دونالد ترامپ از هزینه‌های زندان گوانتانامو
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای ترامپ به‌عنوان جمهوریخواهی که قبلا از فعالیت این زندان حمایت کرده بود از اظهار نظر درباره اینکه مایل است چه تصمیمی درباره این زندان گرفته شود، امتناع کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از هزینه باز نگه‌داشتن زندان گوانتانامو ابراز نارضایتی کرد و گفت که دولت وی در حال مطالعه این موضوع است.

دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت: «هزینه باز بودن این زندان بسیار هنگفت است و فکر می‌کنم اختصاص این هزینه دیوانگی است.»

رئیس جمهوری آمریکا به‌عنوان جمهوریخواهی که قبلا از فعالیت این زندان حمایت کرده بود از اظهار نظر درباره اینکه مایل است چه تصمیمی درباره این زندان گرفته شود، امتناع کرد.

آقای ترامپ همچنین به وعده باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد که قول داده بود تا پایان دوران ریاست جمهوریش این زندان را ببندد اما موفق نشد. دونالد ترامپ افزود: «در حال حاضر در ارتباط با این زندان ما گیر افتاده‌ایم اما قصد داریم تصمیاتی درباره آن بگیریم.»

زندان گوانتانامو و نوع رفتارهایی که با زندانیان در این زندان صورت می گرفت به محکومیت جهانی آمریکا از سوی سازمان‌های حقوق بشری انجامیده است. زندانی که در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و پس از حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۱۱ به نیویورک و واشنگتن شاهد حضور زندانیانی بود که به القاعده منتسب بودند.

باراک اوباما وعده داده بود که این زندان را ببندد چرا که از نظر او با ارزش‌های آمریکا همخوانی نداشت با این حال او نتوانست مخالفان را در کنگره را راضی کند و عملا دوران ریاست جمهوریش در شرایطی به پایان رسید که این زندان همچنان فعالیت می کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طراح شکنجه‌های گوانتانامو: به خاطر نجات جان آمریکایی‌ها این کار را کردم

«وعده» ترامپ به یک رهبر خارجی؛ رویارویی کنگره آمریکا با سازمان‌های اطلاعاتی

سوءقصد به جان دونالد ترامپ؛ بایدن از آمریکایی‌ها خواست از خشونت سیاسی پرهیز کنند