یونکر: احتمال برکسیت بدون توافق بیش از همیشه قوت گرفته است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
یونکر: احتمال برکسیت بدون توافق بیش از همیشه قوت گرفته است

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا پس از دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، اعلام کرد که احتمال برکسیت بدون توافق بیش از همیشه به واقعیت نزدیک است.

رئیس کمیسیون اروپا این سخنان را تنها شش هفته پیش از نهایی شدن برکسیت در پارلمان اروپا با نمایندگان جدید آن مطرح کرد. ژان کلود یونکر و میشل بارنیه، رئیس هیات اروپایی برکسیت، در پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ حضور یافتند تا درباره بحران برکسیت گفتگو و مذاکره کنند.

رئیس کمیسیون اروپا در پارلمان گفت: «برکسیت بدون توافق امکان دارد مورد نظر دولت محافظه کار بریتانیا باشد اما به هیچ وجه انتخاب اتحادیه اروپا نیست.» آقای یونکر در سخنان خود بار دیگر قاطعانه اعلام کرد که اتحادیه اروپا از مواضع خود درباره پشتیبان مرزی ایرلند، بک استاپ، کوتاه نمی‌آید و از خواست جمهوری ایرلند به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا دفاع خواهد کرد.

ژان کلود یونکر در سخنان خود تاکید کرد که «متاسفانه» فکر نمی کند که در نشسست رهبران اروپایی در ۱۸ و ۱۹ اکتبر آینده بتوان راه حلی برای خروج بریتانیا با توافق پیدا شود.

بوریس جانسونر آخرین سخنان خود به پارلمان بریتانیا اعلام کرد که قادر است رهبران اروپایی را در نشست ماه اکتبر در بروکسل برای برکسیت با توافق متقاعد کند.

میشل بارنیه نیز در پارلمان اروپا گفت که ماه‌ها مذاکرات پیچیده و پرچالش بین اتحادیه اروپا و لندن نهایتا در تابستان گذشته به نتیجه مشترک و مورد توافق طرفین رسید اما پارلمان بریتانیا مفاد توافقنامه را نپذیرفت و امروز وظیفه اعضای اتحادیه اروپا این است که «با صداقت و قاطعیت مفاد مذاکره را دنبال کنیم.»