اسکیت‌سواری با دست؛ غلبه پسربچه روس بر محدویت جسمی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر از ویدیوی رویترز
تصویر از ویدیوی رویترز

ماکسیم آبراموف، اسکیت‌باز ۱۰ ساله روس یک صبح متفاوت را در زندگی‌اش تجربه کرد. او وقتی سراغ صفحه اینستاگرامش رفت با هزاران فالوئر جدید و صدها پیام شخصی از مردم سراسر جهان مواجه شد.

اما ماجرا چه بود و چرا صفحه اینستاگرام این پسربچه اهل سن‌پترزبورگ به یک باره این همه طرفدار پیدا کرده بود؟ ماجرا از این قرار بود که پاول موشکین، مربی او ویدیویی از تمرین‌های ماکسیم را برای تونی هاوک اسکیت باز معروف فرستاده بود. تونی هم روز ۱۲ سپتامبر ویدیوی اسکیت‌بازی ماکسیم را روی صفحه اینستاگرام خود گذاشت و از او به نام اسکیت‌باز مورد علاقه‌اش نام برد. صفحه اینستاگرام تونی‌ هاوک آمریکایی ۴.۶ میلیون فالوئر دارد.

ماکسیم آبراموف اسکیت‌باز ۱۰ ساله روسی دلش می‌خواهد تمام تکنیک‌های اسکیت بورد را بیاموزد. دوستان و مربی‌اش او را مکس صدا می‌زنند.

تجربه یک آتش‌سوزی تلخ در ۱۸ ماهگی

در ۱۸ ماهگی تخت مکس آتش گرفت و در آن حادثه دو پایش را از دست داد. این خبر تا مدت‌ها در صدر اخبار روسیه بود. مادرش به اهمال در وظیفه و غفلت متهم شد و حق نگهداری از فرزندش را از دست داد.

بعدها خانواده‌ای در سن‌پترزبورگ حضانت او را بر عهده گرفتند. مکس رفته رفته با پاهای پروتزی راه رفتن را تمرین می‌کرد و مشغول زندگی بود.

او یک روز که به طور اتفاقی به پارک اسکیت رفته بود با مربی امروزش آشنا شد. پاول موشکین سعی کرده در این مدت تکنیک‌های مختلف اسکیت بورد را به مکس بیاموزد.

آرزوی حضور در مسابقات جهانی اسکیت بورد

مکس می‌گوید اسکیت بازی راحت تر از راه رفتن با پاهای پروتز است. مربی‌اش هم می‌گوید «مکس سخت تمرین می‌کند و امیدوار است بتواند در مسابقات مهم جهانی اسکیت نیز حاضر شود.»

رویای مکس ۱۰ ساله حضور در بازی‌های پاراالمپیک است. البته هنوز رشته اسکیت بورد جزء این مسابقات نیست.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید