ترامپ: ایرانی‌ها هنوز برای دیدار آماده نیستند اما آماده می‌شوند

ترامپ: ایرانی‌ها هنوز برای دیدار آماده نیستند اما آماده می‌شوند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گفت که به‌دنبال دیدار با حسن روحانی همتای ایرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر ماه جاری نیست.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گفت که او به‌دنبال دیدار با حسن روحانی همتای ایرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر ماه جاری نیست.

وی در جمع خبرنگاران افزود: «به‌دنبال دیداربا او[روحانی] نیستم. فکر نمی‌کنم آن‌ها هنوز آماده باشند اما آماده خواهند شد.»

به‌دنبال دیداربا او[روحانی] نیستم. فکر نمی‌کنم آن‌ها هنوز آماده باشند اما آماده خواهند شد
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

ترامپ با این حال تاکید که هیچ احتمالی را نادیده نمی‌گیرد اما ترجیح می‌دهد با او[روحانی] ملاقات نکند.

بیشتر بخوانید:

این سخنان در حالی بیان می‌شود که علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور با بیان این که «مسئولین کشور همه یک صدا، یک زبان گفتند که ما با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد» تاکید کرد: «هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد.»

او در مورد شرط مذاکره با آمریکا نیز گفت: «چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد و به معاهده هسته‌ای که آن را نقض کرده بازگشت، آن‌وقت در جمع کشورهای عضو معاهده که شرکت و با ایران صحبت می‌کنند، آمریکا هم می‌تواند شرکت کند. اما در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد نه در نیویورک و نه غیر آن.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گذشته نیز گفته بود که «دوست» دارد با ایران توافق کند اما اگر توافق انجام نشد «مهم نیست.» وی گفت بر این باور است که ایران «تمایل به توافق دارد.»

خروج آمریکا از برجام در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ و بازگشت تحریم‌ها، نقطه آغاز افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا بود که با لغو معافیت چند کشور از خرید نفت ایران به منظور به صفر رساندن صادرات نفت این کشور اوج گرفت. آمریکا بارها اعلام کرده است که خواهان مذاکرات جدید با ایران است اما حسن روحانی در آخرین موضع‌گیری خود شرط این مذاکرات را بازگشت آمریکا به برجام و لغو تمام تحریم‌ها عنوان کرده است. رئیس جمهوری ایران پیش‌تر گفته بود اگر ملاقات با کسی در جهت منافع ملی باشد دریغ نمی‌کنم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میانجی همیشگی در تهران؛ وزیر خارجه عمان با مقامات ایران دیدار کرد

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد