Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مداخله پلیس هنگ‌کنگ برای جلوگیری از درگیری حامیان و منتقدان پکن

 مداخله پلیس هنگ‌کنگ برای جلوگیری از درگیری حامیان و منتقدان پکن
مداخله پلیس هنگ‌کنگ برای جلوگیری از درگیری حامیان و منتقدان پکن Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جنبش اعتراضی در هنگ کنگ پس از طرح لایحه استراداد مجرمان به چین کلید خورد و اکنون برغم عقب کشیدن دولت محلی با طرح مطالبات بیشتر در زمینه دمکراسی و نیز کاهش نفود چین در این منطقه همچنان ادامه دارد.

آگهی

ناآرامی ها در هنگ کنگ برغم اعلام دولت برای پس گرفتن لایحه جنجالی استرداد متهمان به چین همچنان ادامه دارد. پلیس باتوم به دست هنگ کنگ روز شنبه بار دیگر اما با نقشی متفاوت برای آرام کردن تنش ها به میدان آمد.

رویارویی تظاهرکنندگان هوادار چین با معترضان به دخالت های این کشور در امور داخلی هنگ کنگ در روز شنبه ماموران پلیس را در خیابان ها و برخی مراکز تجاری این منطقه از آسیا به میدان کشید.

به گزارش رویترز تظاهرکنندگان هوادار چین با تجمع در یک مرکز تجاری و سردادن شعارهایی خواهان حمایت از پلیس و نیز حفظ اقتدار پکن در این منطقه شدند. یک زن هوادار چین در میان برخی از معترضان به سیاست های دولت محلی با فریادهایی هنگ کنگ را بخشی از چین قلمداد کرده و خواهان حمایت از پکن در اداره امور این منطقه شد.

بر اساس این گزارش این تظاهرات با واکنش های لفظی و فحاشی از سوی هواداران جنبش اعتراضی روبرو شده و ماموران پلیس برای جلوگیری از زد و خورد میان دور طرف وارد عمل شده اند.

گفته می شود درگیری ها در منطقه ویژه اداری چین در هنگ کنگ به خیابان های اطراف کشیده شده و ماموران پلیس چندین نفر را در این ارتباط دستگیر کرده اند.

به گزارش رسانه های محلی با این وجود ناآرامی و تنش نسبت به هفته های گذشته که با حمله به پارلمان و نهاد اجرایی دولت محلی همراه بود، اندکی کاهش یافته است.

جنبش اعتراضی در هنگ کنگ پس از طرح لایحه استراداد متهمان به ارتکاب جرائم به چین کلید خورد و اکنون برغم عقب نشینی دولت محلی با طرح مطالبات بیشتر در زمینه دمکراسی و نیز کاهش نفود چین در این منطقه همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هنگ کنگ، پاک‌سازی دیوارهای لنون و حملۀ سفیدپوشان طرفدار چین به معترضان

ویدئو؛ نارآمی بار دیگر بخش‌های زیادی از هنگ کنگ را دربر گرفت

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای