دونالد ترامپ در ۱۱ سپتامبر قول داد نبرد علیه طالبان تشدید ‌شود

دونالد ترامپ در ۱۱ سپتامبر قول داد نبرد علیه طالبان تشدید ‌شود
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در هیجدهمین سالگرد حملات یازده سپتامبر قول داد که نبرد علیه طالبان در افغانستان تشدید شود.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در هیجدهمین سالگرد حملات یازده سپتامبر قول داد که نبرد علیه طالبان در افغانستان تشدید شود. این موضع‌گیری درست چند روز پس از لغو مذاکرات صلح بین اعضای طالبان با مقام‌های آمریکا صورت می‌گیرد.

ترامپ در پنتاگون افزود: «در چهار روز گذشته به دشمنانمان سخت‌تر از گذشته ضربه زدیم و این موضوع ادامه پیدا می‌کند.» رئیس جمهوری آمریکا جزییات بیشتری درباره این ضربه که از آن نام برد اعلام نکرد.

در چهار روز گذشته، به دشمن سخت‌تر از ده سال گذشته ضربه وارد کردیم.
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

روز دوشنبه گذشته هم ترامپ گفته بود که « در چهار روز گذشته، به دشمن سخت‌تر از ده سال گذشته ضربه وارد کردیم.»

حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که منجر به کشته شدن حدود ۳ هزار نفر شد، ایالات متحده آمریکا را وادار کرد تا حمله نظامی گسترده‌ای علیه رژیم طالبان در افغانستان انجام دهد و باعث سقوط طالبان شد.

ترامپ تاکید کرد مذاکرات با طالبان پس از حمله چند روز گذشته این گروه لغو شد. 

رییس جمهوری آمریکا در روز هشت سپتامبر با انتشار یک تويیت از پایان مذاکرات صلح با طالبان خبر داده بود. آقای ترامپ نوشته بود که این تصمیم پس از آن گرفته شد که طالبان مسئولیت دو حمله هفته گذشته در کابل را که منجر به مرگ یک سرباز آمریکایی و ۱۱ تن دیگر شد، بر عهده گرفت.

تعداد سربازان فعلی آمریکا در افغانستان حدود ۱۴ هزار نفر تخمین زده می‌شود در حالیکه در سال ۲۰۱۰ تعداد ۱۰۰ هزار سربازان آمریکایی در این کشور حضور داشتند.

اگر به هر دلیلی آن‌ها به کشور ما برگردند، ما به هر کجا که هستند می‌رویم و از قدرتی استفاده خواهیم کرد که نمونه آن را ایالات متحده هیچ گاه استفاده نکرده است
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

ترامپ همچنین در سخنرانی خود در پنتاگون، شبه‌نظامیانی که قصد حمله دیگر به خاک آمریکا را دارند تهدید کرد و گفت که پاسخ به این حمله مانند چیزهایی که قبلا دیده‌اید نخواهد بود.

وی گفت: «اگر به هر دلیلی آن‌ها به کشور ما برگردند، ما به هر کجا که هستند می‌رویم و از قدرتی استفاده خواهیم کرد که نمونه آن را ایالات متحده هیچ گاه استفاده نکرده است.»

وی افزود: «من حتی درباره قدرت هسته‌ای صحبت نمی‌کنم. آن‌ها هرگز چیزی مانند آنچه برایشان رخ می‌دهد نخواهند دید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقوع دو انفجار پیاپی در افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت

آمریکا نام مقام عربستانی مرتبط با حملات ۱۱ سپتامبر را علنی نمی‌کند

اشرف غنی: صلح با طالبان بدون آتش‌بس غیرممکن است