تیراندازان ایرانی در برزیل سرگردان شدند

اعضای تیم ملی تیراندازی ایران در مسابقات جهانی برزیل
اعضای تیم ملی تیراندازی ایران در مسابقات جهانی برزیل Copyright عکس از فدراسیون تیراندازی ایران
Copyright عکس از فدراسیون تیراندازی ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از سوی دیگر بنا به گزارش برخی رسانه ها یکی از اعضای تیم ملی تیر و کمان ایران که در تورنمنت هلند شرکت کرده بود از بازگشت به ایران خودداری کرده است.

آگهی

تیم تیراندازی ایران پس از اتمام مسابقات جام جهانی در برزیل برای خروج از این کشور با مشکل مواجه شده و اعضای تیم هنوز مجوز لازم برای بازگشت به کشور با سلاح های خود را دریافت نکرده‌اند.

بنا به گزارشی که برخی رسانه‌های ایرانی از جمله ایسنا منتشر کرده‌اند اعضای تیم ملی تیراندازی تفنگ و تپانچه قرار است روز پنجشنبه به ایران بازگردند اما تا لحظه انتشار این خبر هنوز اطلاعی در باره کسب مجوز خروج از برزیل دریافت نکرده‌اند.

بر اساس این گزارش عدم صدور به موقع مجوز خروج سلاح تیراندازان توسط پلیس برزیل سبب سردرگمی اعضای تیم برای خروج از کشور محل برگزاری مسابقات شده و احتمال آن می رود که بازگشت تیم ملی ایران دیرتر از موعد مقرر صورت گیرد.

تیم ملی تیراندازی ایران که برای حضور در رقابت های جهانی و نیز کسب سهمیه المپیک به برزیل سفر کرده بود با کسب یک سهمیه المپیک با کار خود پایان داد.

آرمینا صادقیان با قرار گرفتن در جایگاه چهارم جهان موفق شد دومین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را برای ایران کسب کند. پیش از این نجمه خدمتی در رقابت‌های جام جهانی چین نخستین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست آورده بود.

تیم میکس تپانچه ایران در پایان این مسابقات در جایگاه نهم جهان قرار گرفت.

ناصر رسولی، مدیر تیم‌های ملی تیراندازی ایران با ابراز رضایت از عملکرد ملی پوشان ایرانی در مسابقات جهانی برزیل گفت: اگر شانس و اقبال به تیراندازان ما روی خوش نشان می‌داد، سجاد پورحسینی و گلنوش سبقت‌اللهی هم می‌توانستند سهمیه کسب کنند.

مسابقات جام جهانی و کسب سهمیه المپیک با حضور۵۴۳ ورزشکار از ۷۲ کشور جهان از ۵ تا ۱۲ شهریورماه در شهر ریو دوژانیرو برزیل جریان داشت.

از سوی دیگر بنا به گزارش برخی رسانه ها یکی از اعضای تیم ملی تیر و کمان ایران که در تورنمنت هلند شرکت کرده بود از بازگشت به ایران خودداری کرده است. پوریا جلالی پور، ورزشکار پارالمپیکی تیم ملی تیرو کمان ایران بنا به گفته رئیس فدراسیون تیر و کمان ایران قصد بازگشت به کشور را ندارد و قرار است فرد دیگری جایگزین او در بازی های پارالمپیک توکیو شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حضور ایران در مسابقات بین‌المللی ارتش‌های جهان

پناهندگی ورزشکاران معلول در خارج، معضل تازه ورزش ایران

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»