حضور ایران در مسابقات بین‌المللی ارتش‌های جهان

تصویر رویترز
تصویر رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی

ایران با نمایندگانی از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در مسابقات بین‌ المللی ارتش‌ های جهان حضور یافته است.

پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی ارتش‌های جهان از ۳ اوت (۱۱ مرداد) در روسیه شروع شده و در آن شرکت‌کنندگانی از کشورهای مختلف در ۳۲ رشته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

درمجموع ۲۲۳ تیم از ۳۹ کشور جهان به نمایندگی از اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکای مرکزی و لاتین در این مسابقات شرکت می‌کنند.

ایران در این دوره از مسابقات با ۱۳ تیم حضور یافته است. این تیم‌ها شامل چهار تیم از سپاه، شش تیم از ارتش و سه تیم از نیروی انتظامی است.

بخش‌های مختلف این مسابقات در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و ایران نیز میزبان دو بخش از این رقابت‌ها خواهد بود.

به این ترتیب علاوه بر روسیه و ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، هند، قزاقستان، چین، مغولستان و ازبکستان نیز در بخش‌های دیگر این مسابقات میزبان نیروهای نظامی دیگر کشورها خواهند بود. این دوره از مسابقات تابستان امسال، از تاریخ ۳ الی ۱۷ اوت در حال برگزاری است.

در مسابقات سال ۲۰۱۹ رشته‌ها از ۲۸ رشته به ۳۲ رشته افزایش یافته است. به این ترتیب نیروهای نظامی کشورهای شرکت کننده در این مسابقات در رشته‌های بیاتلون‌تانک، سواروف، هوابرد، تهاجم دریایی، غواصی عمق، تعمیرات، ضدهوایی، پهپاد، سوارکاری نظامی، مهارت‌های نظامی، نجات اضطراری، مسابقات زمستانی، پیاده‌نظام کوهستان، آشپزی، مسیر ایمن، تعمیر و نگهداری، خمپاره‌انداز، هوابرد، تهاجم دریایی، محیط امن، واحدهای مهندسی، سگ‌های نظامی و پلیس نظامی شرکت خواهند کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط