Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حذف راجر فدرر از مسابقات تنیس اوپن آمریکا

 حذف راجر فدرر از مسابقات تنیس اوپن آمریکا
حذف راجر فدرر از مسابقات تنیس اوپن آمریکا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیمیتروف در حالی با شکست فدرر پا به مرحله نیمه نهایی گذاشته که تاکنون هیچگاه در رقابت های یو اس اوپن از مرحله یک شانزدهم فراتر نرفته بود.

آگهی

راجر فدرر، تنیس باز سرشناس سوئیسی روز سه شنبه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات تنیس اوپن آمریکا با شکست مقابل گریگور دیمیتروف بلغاری از دور رقابت ها کنار رفت.

مرد شماره سه تنیس جهان که به نظر می آمد از ناحیه بالای کمر کمی دچار ناراحتی است در این مسابقه عملکرد خوبی نداشت و بارها مرتکب خطاهای مستقیم شد. فدرر که مسابقه با برتری در ست نخست شروع کرده بود ست های دوم، چهارم و پنجم را به حریف واگذار کرد و در نهایت دو به سه از تنیس باز بلغاری شکست خورد.

گریگور دیمیتروف با این پیروزی به مرحله بعد صعود کرد و قرار است روز جمعه در نیمه نهایی با دانیل مدودف روس روبرو شود. مدودف برای حضور در نیمه نهایی از سد استن واورینکا، دیگر تنیس باز سوئیسی حاضر در این تورمنت گذشته بود.

دیمیتروف در حالی با شکست فدرر پا به مرحله نیمه نهایی گذاشته که تاکنون هیچگاه در رقابت های یو اس اوپن از مرحله یک شانزدهم فراتر نرفته بود. تنیس باز بلغاری در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ موفق شد تا مرحله یک شانزدهم مسابقات تنیس اوپن آمریکا پیش برود. گریگور دیمیتروف همچنین پس از پیروزی در مسابقات مسترز ۲۰۱۷ تا جایگاه سوم رنکنیگ جهانی تنیس خود را بالا کشیده بود.

راجر فدرر سال گذشته در مرحله یک هشتم نهایی یو اس اوپن از این رقابت ها کنار رفته بود. تنیس باز سوئیسی در ویمبلدون نیز پس از برتری مقابل رافائل نادال در نیمه نهایی، به مصاف نواک جوکوویچ در فینال رفت و طی یک مسابقه تماشایی و پر فشار در نهایت نتیجه را به حریف صرب واگذار کرد.

فدرر در یو اس اوپن هم از اقتدار همیشگی برخوردار نبود و در مسابقات دو دور نخست هر بار دست کم یک ست را به حریفات واگذار کرد؛ اگر چه وی از دور سوم بار دیگر به کیفیت همیشگی بازگشت و تا یک چهارم به خوبی پیش رفت.

گفتنی است که در رقابت های مرحله یک چهارم نهایی بخش زنان الینا اسویتولینا و سرنا ویلیامز، تنیس بازان اوکراینی و آمریکایی به ترتیب مقابل حریفانی از بریتانیا و چین به پیروزی دست یافتند و راهی نیمه نهایی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنیس؛ نواک جوکوویچ به یاد ماندنی ترین جام ویمبلدون را بالای سر برد

راجر فدرر برای نخستین بار رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا را از دست می‌دهد

دومینیک تیم با فتح یو اس اپن نخستین قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کرد