Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دانشجوی فلسطینی با بورسیه هاروارد سرانجام وارد خاک آمریکا شد

دانشجوی فلسطینی با بورسیه هاروارد سرانجام وارد خاک آمریکا شد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانشجوی هفده ساله فلسطینی که از سوی ماموران اداره گمرک فرودگاه بوستون از ورود به خاک آمریکا منع شده بود نهایتا فرصت یافت تا تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد آغازکند.

آگهی

دانشجوی فلسطینی با بورسیه دانشگاه هاروارد نهایتا موفق شد با آغاز سال تحصیلی وارد خاک آمریکا شده و تحصیلات خود را از سربگیرد.

ده روز پیش ماموران فرودگاه بوستون مانع از ورود این فلسطینی هفده ساله برای آغاز سال تحصیلی در دانشگاه هاروارد شده بودند.

اسماعیل اجاوی هفته گذشته به روزنامه دانشجویی هاروارد کرامسون گفت که ماموران مهاجرتی برای ساعت‌ها او را مورد بازجویی قرار دادند و خواستار دسترسی به تلفن و کامپیوترش شدند. آقای اجاوی که در لبنان سکونت دارد گفت پس از ۵ ساعت بازجویی در دفتر اداره مهاجرت بدلیل «پست های ضدآمریکایی دوستان خود در شبکه های اجتماعی» از ورود به خاک آمریکا منع شده است.

تلاش چند سازمان مردم نهاد و دانشجویان دانشگاه هاروارد در ده روز گذشته باعث شد تا نهایتا دولت آمریکا اجازه ورود این فلسطینی به خاک کشور را صادرکرد.

اسماعیل اجاوی موفق به دریافت بورسیه دانشگاه هاروارد شده است.

ماموران گمرک آمریکا به خبرنگار یورونیوز گفته اند که عدم پذیرش این شهروند فلسطینی با رعایت کامل قوانین آمریکا انجام شده است و هیچ قضاوت و پیش داوری و یا خصومت شخصی درکار نبوده است.

اجاوی پیش تر به خبرنگاران گفته بود که ساعت ها در اداره مهاجرت ماموران از وی درباره اعتقادات مذهبی اش سوال کرده اند.

در ماه ژوییه گذشته، لورانس بکو، رییس دانشگاه هاروارد نامه ای به مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده ارسال کرد و در آن از شخص وزیر خواست تا تدابیری برای سهولت روند ویزای دانشجویان خارجی دانشگاه گرفته شود. به گفته رئیس دانشگاه هاروارد بسیاری از دانشجویان بورسیه خارجی، عمدتا از خاورمیانه، بدلیل قوانین سخت گیرانه اجازه ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه را پیدا نمی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت ۱۴ خانواده ایرانی-آمریکایی از دولت ترامپ؛ انتظار۲ ساله برای صدور ویزا

ویزای آمریکا؛ ارائه حساب‌های کاربری و فعالیت اینترنتی الزامی شد

دولت ترامپ صدور ویزا برای کارگران ماهر خارجی را به شدت کاهش داده است